Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Regulačné bariéry pre inštitúcie investujúce do Bitcoinu vraj miznú

Článok

regulacie
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Vládne agentúry vraj urobili v priebehu roka 2020 výrazný krok vpred pokiaľ ide o regulácie kryptomien, čo motivovalo mnohé inštitúcie prvýkrát investovať do Bitcoinu. Takéhoto názoru je viceprezident firmy METACO Seamus Donghue, ktorý očakáva, že tento trend bude v roku 2021 pokračovať.

,,Regulačné bariéry pre inštitúcie sa celosvetovo v roku 2020 začali vytrácať a my očakávame, že tento trend bude pokračovať aj v roku 2021,” uviedol v rozhovore pre Cointelegraph.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Niektoré súčasné regulácie však napriek tomu predstavujú pre podniky potenciálnu hrozbu. Azda najväčšie otázniky visia vo vzduchu v súvislosti so špekuláciou, podľa ktorej by chcel odchádzajúci Minister financií USA Steven Mnuchin obmedziť možnosti držania kryptomien na vlastných kryptomenových peňaženkách.

,,Vyskytli sa obavy v súvislosti s ťažkopádnymi predpismi na poslednú chvíľu z Mnuchinovho ministerstva financií a tiež v súvislosti so zákonom „Stable act“ (týka sa stablecoinov). Zdá sa mi však, že im chýba pochopenie celkovej hodnoty, ktorú môžu decentralizované finančné prostriedky ponúknuť bankám. Tieto regulačné mraky sú len krátkodobými obavami.“

K potenciálnemu nariadeniu Stevena Mnuchina sa vyjadril aj Erick Pinos z Ontology, ktorý uviedol: ,,Takáto politika by bola krokom späť pri prijímaní kryptomien. Pre kryptokomunitu je dôležitejšie než kedykoľvek predtým, aby sme vzdelávali politikov, aby dokázali prísť s lepšími predpismi, ktoré zaistia bezpečnosť ľudí bez toho, aby dusili technologický pokrok. Zavedenie obmedzení na kryptopeňaženky je v rozpore s niektorými hlavnými hodnotami tohto odvetvia, napríklad so schopnosťou používateľov  kontrolovať svoje vlastne prostriedky bez centralizácie.“

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.