Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Regulačné bariéry pre inštitúcie investujúce do Bitcoinu vraj miznú

Článok

regulacie
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Vládne agentúry vraj urobili v priebehu roka 2020 výrazný krok vpred pokiaľ ide o regulácie kryptomien, čo motivovalo mnohé inštitúcie prvýkrát investovať do Bitcoinu. Takéhoto názoru je viceprezident firmy METACO Seamus Donghue, ktorý očakáva, že tento trend bude v roku 2021 pokračovať.

,,Regulačné bariéry pre inštitúcie sa celosvetovo v roku 2020 začali vytrácať a my očakávame, že tento trend bude pokračovať aj v roku 2021,” uviedol v rozhovore pre Cointelegraph.

Niektoré súčasné regulácie však napriek tomu predstavujú pre podniky potenciálnu hrozbu. Azda najväčšie otázniky visia vo vzduchu v súvislosti so špekuláciou, podľa ktorej by chcel odchádzajúci Minister financií USA Steven Mnuchin obmedziť možnosti držania kryptomien na vlastných kryptomenových peňaženkách.

,,Vyskytli sa obavy v súvislosti s ťažkopádnymi predpismi na poslednú chvíľu z Mnuchinovho ministerstva financií a tiež v súvislosti so zákonom „Stable act“ (týka sa stablecoinov). Zdá sa mi však, že im chýba pochopenie celkovej hodnoty, ktorú môžu decentralizované finančné prostriedky ponúknuť bankám. Tieto regulačné mraky sú len krátkodobými obavami.“

K potenciálnemu nariadeniu Stevena Mnuchina sa vyjadril aj Erick Pinos z Ontology, ktorý uviedol: ,,Takáto politika by bola krokom späť pri prijímaní kryptomien. Pre kryptokomunitu je dôležitejšie než kedykoľvek predtým, aby sme vzdelávali politikov, aby dokázali prísť s lepšími predpismi, ktoré zaistia bezpečnosť ľudí bez toho, aby dusili technologický pokrok. Zavedenie obmedzení na kryptopeňaženky je v rozpore s niektorými hlavnými hodnotami tohto odvetvia, napríklad so schopnosťou používateľov  kontrolovať svoje vlastne prostriedky bez centralizácie.“

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne