Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Regulácie sú najväčším problémom Bitcoinu. Potvrdili to aj tweety šéfa Coinbase

Článok

Bitcoin regulácia
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Je to obohraná pesnička. Vždy keď cena Bitcoinu začne parabolicky rásť, objaví sa nejaká zlá správa, zväčša súvisiaca s novými prísnymi reguláciami, ktorá tento rast ohrozí. Takto nejak opísal portál CryptoSlate nové nepriaznivé správy (alebo skôr špekulácie), o ktorých písal na Twitteri šéf kryptozmenárne Coinbase.

CEO najznámejšej kryptomenovej zmenárne sveta Brian Armstrong na Twitteri totiž naznačil možnosť, že končiaca administratíva Donalda Trumpa môže na rozlúčku pripraviť pre fanúšikov kryptomien nepríjemný darček. Ak by sa stal realitou, mohlo by to výrazne ovplyvniť spôsob, ako fungujú kryptomenové transakcie a problémom by mohli byť najmä pre tých, ktorí chcú anonymným spôsobom používať svoje peňaženky, ku ktorými disponujú privátnymi kľúčmi (seedmi). Teda trebárs aj hardvérové peňaženky Trezor či Ledger.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Šéf Coinbase znepokojil kryptokomunitu informáciou, že súčasný minister financií USA Steven Mnuchin by mohol ešte pred koncom svojho mandátu presadiť nariadenie, ktoré by výrazne obmedzilo možnosť používať vlastné kryptomenové peňaženky, ktoré sú dá sa povedať alfou a omegou decentralizovaného držania kryptomien bez potrieb spoliehať sa na tretie strany. Je to dá sa povedať jeden zo základných pilierov Bitcoinu a jeho nezávislosti od akejkoľvek krajiny.

Čo môžu nové nariadenia zmeniť?

Armstrong tvrdí, že nové nariadenie by vyžadovalo od jeho zmenárne (ale samozrejme aj od všetkych ostatných podnikajúcich v rámci americkej jurisdikcie), aby od každého svojho zákazníka vyžadovali informáciu o tom, komu prevádzajú kryptomeny, ak opustia infraštruktúru Coinbase. Inak povedané, ak by ste si chceli poslat vaše bitcoiny či iné kryptomeny, ktoré máte na Coinbase, na inú peňaženku, museli by ste Coinbase prezradiť, komu patrí. Nuž a táto adresa by tým samozrejme získala svoje „označenie“.

Presadenie takéhoto zákona by však neobmedzovalo len súkromie užívateľov, ale potenciálne aj využívanie rôznych smart kontraktov. Transakcie zo zmenárni sa totiž nerealizujú vždy len na peňaženky ich majiteľov. Môže ísť napríklad aj o prevod do aplikácii DeFi sektora. Tie však nemusia nevyhnutné vlastniť jednotlivci či podniky a teda definovať ich vlastníctvo je prakticky nemožné.

Problém môže nastať aj pri používaní kryptomien ako platobného prostriedku. Zákazník Coinbase by v praxi musel identifikovať príjemcu transakcie (predajcu) ešte skôr, než si uňho produkt reálne kúpi (toto by mohlo viesť k tomu, že medzi Coinbase a online predajcami stúpne využívanie jeho mostu s názvom WooCommerce pre prijímanie platieb kryptomenami pozn. red.).

Ďalším potenciálnym problémom môže byť odosielanie transakcii ľudom či firmám, ktorí nemajú jasne definovaný trvalý pobyt, respektíve svoje sídlo. V našich končinách by išlo skôr o ojedinelý prípad, no v rozvojových krajinách celkom bežný.

,,Toto nariadenie by potenciálne mohlo zabiť mnoho využití kryptomien. Kryptomeny nie sú len peniaze, je to digitalizovaný typ aktíva,” doplnil Armstrong.

Nielen táto informácia, ale napríklad aj správy o tom, že vzniká prvý mining pool, ktorý vyžaduje od ťažiarov osobné údaje (KYC) a je schopný odmietať (cenzurovať) transakcie z blacklistu, naznačujú, že Bitcoin mieri smerom prísnych regulácii, ktoré obmedzia možnosti jeho decentralizovaného používania. Nutne sa to nemusí odzrkadliť na poklese jeho ceny, no Bitcoin tým môže prísť o jeden zo svojich základných pilierov.

Zdroj: cryptoslate.com, Martin Gregor

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.