Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Recenzia trading bota TradeSanta

Článok

TradeSanta
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com
PR Článok

Úvod

TradeSanta je softvér určený pre automatizáciu obchodovania s kryptomenami vhodný pre začiatočníkov aj profesionálnych obchodníkov. Bez toho, aby ste museli obchodovať na plný úväzok môžete využiť výhodu kryptomenového trhu, ktorý je otvorený 24 hodín 7 dní v týždni. Ak chcete vedieť ako je to možné skrz túto platformu čítajte ďalej.

Stručne povedané, TradeSanta je softvér, ktorý sa pripojí k najväčším kryptomenovým burzám ako je Binance či Houbi a implementuje do nich vašu obchodnú stratégiu.

TradeSanta v kocke:

  • Interface vhodný pre začiatočníkov
  • Možnosti pre profesionálnych traderov
  • Aktívny support team
  • Stratégie pre longy aj shorty
  • MACD, Bollinger Bands, RSI
  • Virtuálne obchodovanie
  • Bezplatný plán a niekoľko prémiových plánov
  • Notifikácie cez Telegram

Klady a zápory

TradeSanta sa skvelo hodí pre skúsených tak aj začínajúcich obchodníkov. Na „palubnej doske“ nájdete okrem výmenných kurzov, grafov a výukových programov taktiež grafy od Binance, Bittrexu, Bitfinex či HitBTC.

Funkcia ručného obchodovania ja taktiež k dispozícii. Stačí si vybrať prístupový bod, menu a objem (volume).

Môžete taktiež automatizovať svoje stratégie pomocou Grid a DCA botov (viac info nižšie), alebo zadávať objednávky pomocou Smart orderov, čo je rýchly spôsob nákupu alebo predaja mincí priamo z rozhrania vášho riadiaceho panelu.

TradeSanta GRID a DCA boty

Tím stojaci za týmto projektom v súčasnosti pracuje na pridaní niekoľkých funkcií pre začiatočníkov aj pokročilých obchodníkov. Generálny riaditeľ (CEO) TradeSanta tvrdí, že pokiaľ by spustil produkt až v roku 2020, začali by s obchodovaní kom na maržu, ktorá v súčasnosti ešte nie je k dispozícii.

Funkcie

Jednou z najdôležitejších funkcii, ktorá je medzi užívateľmi TradeSanta veľmi populárna, sú long a short boty (automatizované roboty), ktoré implementujú najobľúbenejšie stratégie na trhu.

Longy kupujú za nižšiu cenu tokeny, u ktorých očakáva zvýšenie hodnoty, aby ste ich mohli neskôr predať za vyššiu cenu.

Stratégia pre shorty obchoduje kryptomeny, u ktorých sa očakáva pokles hodnoty, za vyššiu cenu s úmyslom kúpiť rovnaké mince v rovnakom počte naspäť, ale za ešte nižšiu cenu – to znamená, že vám zostane rovnako množstvo danej kryptomeny plus dosiahnutý zisk.

Je tu ešte jedna populárna voľba: DCA a Grid boty, ktoré vám môžu pomôcť riadiť riziko.

Tieto boty zadávajú ďalšie extra objednávky akonáhle sa cena daného aktíva dostane opačným smerom. Rozdiel medzi týmito dvoma stratégiami spočíva v tom, že robot DCA umiestni jeden cieľ zisku pre všetky objednávky a robot Grid umiestni Take profit pre každú objednávku zvlášť.

Porovnanie s inými produktmi

V porovnaní s inými platformami, ktoré sa môžu zdať byť príliš komplikovane na to, aby ste na nich vôbec začali obchodovať, je prehľadný riadiaci panel tejto služby natoľko jednoduchý, že umožňuje ľahko nakupovať a predávať kryptomeny. Nezáleží na tom, či máte radi obchodovanie na burze s kryptomenami alebo nie. Platforma je vhodná pre oba prípady.

Ďalším plusom je, že s TradeSanta môžete nakupovať a predávať aj keď ste mimo vášho PC, napríklad na cestách a to pomocou aplikácie pre iOS alebo Android, ktoré sú veľmi prehľadné.

Užívateľská skúsenosť

Už v roku 2018 vedeli zakladatelia TradeSanta, že kryptomeny môžu byť veľmi dynamické. Takže chceli vyvinúť jednoduchého obchodného robota, ktorý je vhodný pre začiatočníkov aj profesionálov.

Riadiaci panel s bilančným grafom umožňuje sledovať váš pokrok, celkový zostatok, výmenné kurzy a najlepšie páry. Sprievodca vás prevedie a prednastavené šablóny stratégii vám dodajú odvahu k zahájeniu obchodovania.

Stratégie

TradeSanta Stratégie

TradeSanda sa od konkurencie odlišuje nástrojmi technickej analýzy, ktoré roboty používajú k zahájeniu obchodovania.

Bollinger meria volatilitu a vysiela obchodné signály, keď aktuálna cena dosiahne horného alebo spodného pásma.

TradeSanta Bollinger

Martingale je automatické zvýšenie objemu každej ďalšie objednávky o faktor od 1.05 do 2. Takže každá ďalšia objednávka naviac bude mať väčší objem než tá predchádzajúca.

Výkon

Jedným z najväčších problémov profesionálnych obchodníkov je potreba súčasne sledovať a obchodovať na rôznych trhoch nepretržite 24 hodín denne 7 dní v týždni.

S plánom TradeSanta Maximum môžete prevádzkovateľ neobmedzený počet botov každý deň na základe vopred naprogramovaných stratégii podľa vášho výberu.

Táto služba vám dáva príležitosť pokryť toľko trhov, koľko chcete a to na najvýznamnejších kryptomenových burzách.

Bezpečnosť

Tím TradeSanta robí všetko pre ochranu účtov a osobných údajov svojich užívateľov. Napríklad realizuje pravidelné bezpečnostné audity webových stránok TradeSanta a pracuje iba s burzami, ktoré majú povesť vysokých štandardov (ak sú bezpečnostné audity verejné, môžete ich pripojiť).

Kľúče API umožňujú botom iba obchodovanie a nemajú prístup k finančným prostriedkom užívateľov a ani ich nemôže vybrať.

Pre väčšiu mieru zabezpečenia môžete taktiež povoliť dvojfaktorovú autentifikáciu (2FA), zvoliť zabezpečené heslo alebo skontrolovať oprávnenie API priamo na vašej burze.

tradesanta-api

Cena

Trade Santa má pre vás štyri ponuky.

TradeSanta ceny

Plán zdarma – S týmto plánom môžete spustiť dva boty, pokiaľ váš objem obchodovania je menší alebo rovný 3000 dolárom mesačne.

Základný plán vám umožní používanie 49 botov za poplatok 14 dolárov mesačne.

Pokročilý plán ponúka 99 botov s niektorými ďalšími výhodami.

Maximálny plán poskytuje užívateľom neobmedzený počet robotov za 70 dolárov mesačne, respektíve 42 dolárov mesačne pri nákupe na celý rok.

Každý nový užívateľ dostane 5-dňový základný plán, ktorý môže neskôr prepnúť na plán zdarma s dvoma botmi.

Záver

TradeSanta ponúka rýchly spôsob, ako môžete automatizovať vašu obchodnú stratégiu a robiť to zadarmo.

Doležte je, že nemusíte platiť naraz, aby ste zistili, či je to automatizácia obchodovania pre vás to pravé. Budete mať teda čas na vyhodnotenie vašich výsledkov.

Aké sú teda najčastejšie výhody takéhoto prístupu?

Tím TradeSanta tvrdí, že jednou z najväčších výhod automatizovaného obchodovanie je, že môžete ustúpiť od neustálej aktualizácie grafov.

Dajte si slobodu sústrediť sa na iné obchodné záležitosti, dožeňte potrebný spánok alebo si užite zaslúžene voľno.

Sledovanie v reálnom čase zaisťuje, že obchodníci dostanú aktualizácie, keď to najviac potrebujú, transparentná analýza ponúka prehľad o výkonnosti stratégii používateľa a upozornenia (notifikácie) na Telegrame prinášajú dôležité informácie, keď je potrebné prijať urgentné opatrenia.

TradeSanta koniec

Viac o TradeSanta sa dozviete na webových stránkach.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne