Sme aj na sociálnych sieťach

Recenzie

Recenzia DX.Exchange: Regulovaná burza s kryptomenami, tokenizovanými akciami a STO

Článok

Dx.Exchange recenzia
Dx.Exchange recenzia

Aktualizácia

Burza DX.Exchange oznámila po necelom roku svojej existencie prerušenie poskytovania svojich služieb.

Pôvodný text:

Jednou z nových lastovičiek, ktoré prepájajú trh s kryptomenami s bežnými akciami, je estónska burza DX.Exchange. Ide o Európskou úniou plne regulovanú burzu využívajúcu technológiu Nasdaq a ponúkajúcu možnosť obchodovať nielen s bežnými kryptomenami, ale aj s tokenizovanými akciami a čoskoro tiež s STO tokenmi, ktoré sú skutočnými finančnými cennými papiermi, čiže sú kryté majetkom, ziskom alebo výnosom spoločnosti, ktorá ich ponúkajú.

Práve pokiaľ ide o a STO, očakáva sa, že rok 2019 by mohol pre security tokeny, ktoré sú akýmisi nástupcami tokenov ponúkaných v rámci ICO, veľmi významný. Obchodovanie s tokenizovanými akciami, čiže napríklad s tokenmi, ktoré sú akciami Facebooku, Amazonu, Tesly a podobne, tiež znie nepochybne zaujímavo.

Promo video DX.Exchange na navnadenie

Všetko na jednom mieste

Burza DX.Exchange sa rada prezentuje ako miesto, ktoré prináša revolúciu v spôsobe obchodovania, pretože prepája bežný trh s kryptorevolúciou vďaka tomu, že sa všetko deje na jednom mieste. Na DX.Exchange totiž môžete obchodovať nakupovať, obchodovať alebo vymieňať tradičné fiat meny popri kryptomenách a tokenizovaných akciách veľkých spoločností. Nepotrebujete na to žiadnu službu tretej strany. Obchodujte Bitcoin voči EUR, Facebook voči BTC, či tokeny Tesly voči USD.

Tokenizované akcie

DX.Exchange umožňuje obchodovanie s tokenizovanými akciami veľkých spoločnosti akú so Google, Tesla, Apple, Amazon, Intel, Facebook a ETFs a to v pároch s dolárom alebo BTC (párov s BTC je zatiaľ menej). Kryté sú v pomere 1:1 k reálnym akciám. Vďaka tejto burze si môžete kúpiť malý podiel týchto spoločnosti, čím sa odstraňujú dlhotrvajúce prekážky medzi potenciálnymi obchodníkmi  a akciami, ktoré boli doteraz len ťažko dostupné. Možnosť investovať do reálnych akcií spoločnosti s menším kapitálom sa tak výrazne zjednodušuje.

Technológia od Nasdaq

Platforma DX Exchange je postavené na softvéri od Nasdaq, čo by malo garantovať bezpečnejší a výkonnejší systém obchodovania, než ponúka mnoho súčasných búrz s kryptomenami. Spoločnosť tvrdí, že je pripravená zvládnuť bez problémov aj obdobia s vysokou mierou obchodovania, čo bolo typické napríklad pre obdobie krypto bullrunu koncom roka 2017, kedy malo mnoho kryptobúrz vážne technické problémy.

Poplatok za používanie burzy a fees

Zákazníci burzy majú možnosť vybrať si z dvoch alternatív. V základnom nastavení sa platia fees za jednotlivé obchody podobne ako u iných búrz. Zákazníci však majú možnosť zvoliť si alternatívu v podobe zaplatenia mesačného členského poplatku, po ktorého zaplatení budú mať k dispozícii obchodovanie bez poplatkov až do hodnoty 50 tisíc dolárov.

Pri klasickom nastavení je „fee” za obchod 0,25% pri štandardnom účte, alebo 0.20% pri účte s využitím tokenu DXCash (podobne ako keď na burze Binance využívate na nižšie poplatky Binance Coin) za predpoklady, že váš objem obchodov neprekročí za mesiac 100 tisíc dolárov. Pri vyšších objemoch sa fees znižujú.

poplatky-dx-exchange

Ak by ste sa rozhodli zaplatiť si mesačné členstvo a neplatiť žiadne poplatky (fees) za samotné obchodovanie, jeho cena je 20 dolárov pri štandardnom účte (prvý mesiac len 10 dolárov), alebo 10 dolárov, ak na zaplatenie použijete token DXCash (v administrácii si môžete vybrať zo štyroch fiat mien a 23 kryptomien, ktorými poplatok zaplatíte).

poplatky-dx-exchange

Ukážky z burzy

Takto vyzerá základné prostredie pre obchodovanie. Na screenshote môžete vidieť obchodný pár DXCash/BTC. DxCash je token burzy, ktorý je možné využiť na zníženie obchodných poplatkov (fees) alebo prostredníctvom neho v zľave zaplatiť mesačný členský poplatok, po ktorom nebudete platiť žiadne fees za obchodovanie.

dxbtc

Ku každému assetu, ktorý chcete obchodovať, či už ide o Bitcoin, Cardano, DXCash, akcie Tesly, či Facebooku, si môžete prečítať jeho popis, pozrieť históriu na časovej osi či pustiť video opisujúce tento produkt. Stačí kliknúť na „Asset info“.

Rozkliknúť si môžete aj položku „Analyst“, kde nájdete užitočné informácie pre obchodovanie vrátane odporúčaní analytikov z rôznych firiem. Na obrázku pár Tesly voči americkému doláru.

tesladxexchange

Nechýba ani záložka „Sentiment“, cez ktorú si môžete skontrolovať aktuálny sentiment týkajúci sa daného assetu. V prípade tejto ukážky išlo o akcie Facebooku.

facebookusd

Záver

Produkty DX.Exchange vyzerajú nepochybne zaujímavo, dizajn stránky rovnako ako aplikácie je krásny, ponúka množstvo doplnkových funkcii a technológia od Nasdaq sľubuje plnohodnotný trejderský zážitok. Zatiaľ však DX.Exchange trochu zíva prázdnotou z pohľadu samotnej aktivity užívateľov. Nepochybne však stojí za návštevu a otestovanie. Ide o regulovanú burzu Európskou úniou, ktorá môže pri najbližšom bullrune zohrať dôležitú úlohu. Ak sa potvrdia zvesti o silnom technologickom zázemí, môže byť totiž práve jednou z tých búrz, ktoré zvládnu nápor užívateľov. Ak máte osobné skúsenosti s DX.Exchange, budeme radi, ak sa s nami podelíte o vaše dojmy v komentároch pod článkom.

UPOZORNENIE: Investovanie do kryptomien, ale aj iných investičných príležitostí so sebou prináša riziko straty. Investujte len toľko, koľko si môžete dovoliť stratiť. Informácie uvedené v tomto článku sú informačného charakteru a neslúžia ako investičná rada.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne