Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ray Dalio priznal, že investoval do Bitcoinu. Lákavý je aj pre miliardára Andressena

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Ray Dalio, ktorý je zakladateľom najväčšieho hedžového fondu na svete Bridgewater Associates, v stredajšom rozhovore na CNBC potvrdil, že mu je Bitcoin sympatický, no keby si mal vybrať medzi touto virtuálnou menou a zlatom, uprednostnil by najznámejší cenný kov.

Ray Dalio 4. augusta na CNBC potvrdil, že vlastní “veľmi malé množstvo” bitcoinov, no vzdal by sa ich v prospech zlata, ak by musel. ,,Ak mi priložíte pištoľ k hlave a poviete mi, že môžem mať iba jedno, tak si vyberiem zlato,priznal.

Dalio však popri tom vyhlásil, že Bitcoin (BTC) vníma ako digitálnu formu zlata a že aj naďalej zostáva pre neho nástrojom, ktorým úspešne upravuje svoje portfólio. ,,Existujú určité aktíva, ktoré chcete pre diverzifikáciu portfólia a Bitcoin je práve niečo ako digitálne zlato,” skonštatoval.

https://twitter.com/webnowcompany/status/1423134598301618177

Pokiaľ ide o zlato, jeho náklonnosť k najcennejšiemu cennému kovu je známa dlhodobo. Jeho fond Bridgewater Associates v druhom štvrťroku 2020 nalial do zlata viac ako 400 miliónov dolárov. V roku 2019 zas o ňom napísal, že pridanie zlata do investičného portfólia znižuje celkové investičné riziko a zvyšuje pravdepodobnosť výnosu. Zlato inak povedané považuje za prirodzené zabezpečenie sa pred infláciou.

Bitcoin je podľa neho rizikovejší

Postoj Dalia k Bitcoinu sa formoval o čosi dlhšie. Za zaujímavý ho síce považuje už niekoľko rokov, no ešte v roku 2020 pred ním dosť výrazne varoval. Rešpektovaný investičný veterán sa totiž obáva najmä z možných tvrdých regulačných zásahov voči Bitocinu zo strany vlád, pričom popri tom upozornil aj na neslávny zákon z roku 1933, kedy americký prezident Franklin Roosvelt nariadil vyvlastniť všetko zlato v súkromnom vlastníctve. Naznačil tým, že niečo podobne by sa mohlo stať aj Bitcoinu, ak by sa stal pre americkú vládu a dolár príliš nebezpečným.

Ak ide o cenu Bitcoinu, Dalio tvrdí, že nevie, akým smerom sa vydá. V máji však skonštatoval, že by uprednostnil nákup Bitcoinu pred investíciou do dlhopisov.

Bitcoin imponuje aj miliardárovi Andressenovi

Ray Dalio nie je jediným rešpektovaným miliardárom, ktorý v posledných dňoch potvrdil náklonnosť k Bitcoinu. Urobil tak aj rizikový investor Marc Andressen, korí v utorkovom rozhovore pre Bloomberg priznal, že Bitcoin je “jedna z najúžasnejších veci, akú kedy videl”.

Andressen povedal, že je nadšený z decentralizovaného charakteru kryptomien. ,,Do tejto oblasti ide mnoho najchytrejších ľudí z oblasti informatiky. Je to nový druh finančného systému, v ktorom sú ľudia schopní vytrvávať dôveryhodné vzťahy v nedôveryhodnom prostredí,” pochválil najznámejšiu digitálnu menu a dodal, že kryptomeny prinášajú “zásadný technologický prielom.”

50-ročný Marc Andressen je spoluzakladateľom prehliadača Netscape a tiež spoluzakladateľ softvérovej spoločnosti Opsware, ktorú úspešne predal Hewlett-Packard. Popri tom je aj zakladateľom úspešnej investičnej spoločnosti Andressen Horowitz, ktorú v roku 2005 zakladal so svojim priateľom Benom Horowitzom.

Tejto firme sa okrem iného podarilo v minulosti odhadnúť potenciál vo firmách ako sú TwitterQik a v súčasnosti je známa aj viacerými investíciami do potenciálnych krypto-startupov a tiež vedením špecializovaných investičných fondov zameraných na kryptomeny.

Podľa Bloombergu má Andressen Horowitz aktuálne pod kontrolou kapitál v hodnote 18 miliárd dolárov. Zároveň určite stojí za zmienku, že vlastní nemalú časť akcii najväčšej americkej kryptoburzy Coinbase v hodnote takmer 10 miliárd dolárov. Zúčastnila sa taktiež kôl financovania kryptoprojektov ako sú Aleo, Talos, Dfinity (Internet Computer) či Solana Labs (Solana).

Zdroj: cointelegraph.com, bloomberg.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.