Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Rast ceny XRP poháňa aj blížiaci sa airdrop tokenu Spark

Článok

XRP Flare Spark
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Popri tom ako rastie hodnota kryptomeny XRP, sa špekuluje o tom, čo môže tento trend okrem všeobecne pozitívnej nálady na trhu s kryptomenami podporovať. V priebehu tohto týždňa sme vám na túto tému priniesli už dva články, no v neposlednom rade treba upozorniť, že tento ošiaľ okolo XRP môže umocňovať aj blížiaci sa airdrop kryptomeny siete Flare Network.

Flare Network je smart kontrakt sieť, ktorá už v lete oznámila, že bude držiteľov XRP odmeňovať svojimi tokenmi, no teraz je zrejmé, že by sa tak malo stať už čoskoro, čo môže byť silnou motiváciou zaobstarať si vopred nejaké XRP. Cieľom projektu Flare je vyriešiť problém škálovateľnosti popri nasadzovaní smart kontrakov, ktorý popri tom nutne “nespája cenu tokenu s jeho bezpečnosťou.“ Flare má byť možné použiť ako smart kontrakt pre XRP alebo ako dôveryhodný kanál pre sprostredkovanie XRP s inými blockchainami.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Popri spustení siete Flare má byť spustený aj protokol s názvom FXRP, ktorý umožní bezpečné vydávanie, používanie a vykupovanie XRP na Flare ekosystéme. Toto  všetko bude zaistené natívnym tokenom Flare s názvom Spark. Toto všetko by mohlo prispieť k vytvoreniu funkčných mostov medzi rôznymi blockchainovými ekosystémami, ako sú Cosmos, Polkatot, či Ethereum.

Token Spark bude mať jasné využitie vďaka svojmu hlasovaciemu mechanizmu. Prinesie mu to hodnotu, ktorá spadá do trendu riadenia tokenov, ktorý sa stáva v kryptosektore čoraz bezpečnejší.

Podľa všetkého vznikne 100 miliárd tokenov Spark, pričom rozdelených by malo byť v rámci airdropu 45 miliárd. Cieľom je, aby si užívatelia držiaci kryptomenu XRP (mimo Ripple Labs, ktorá drží značnú časť týchto tokeov) mohli nárokovať tokeny Spark zhruba v pomere 1:1 voči svojim XRP. Ďalších 25 miliárd “Sparkov“ má putovať neziskovej spoločnosti Flare Networks Limited a 30 miliárd nadácii Flare Foundation.

Airdrop by mali podľa informácii portálu CryptoSlate podporovať zmenárne, burzy či brokeri Crypto.com, eToro, BitTrue či ProBit (okrem iných, ktoré sa zrejme ešte pridajú na tento zoznam). Ak teda chcete získať tento airdrop, uistite sa, či máte XRP umiestnené na platforme, ktorá ho podporuje.

Napríklad Crypto.com na Twitteri oznámil, že snapshot držaných XRP prebehne 12. decembra 2020. Za každý XRP by ste mali dostať primeraný pomer tokenov FLR (Spark). Z uvedeného však vyplýva, že tento pomer nemusí byť presne 1:1.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.