Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Prvá NFT kolekcia Adidas na Ethereum zožala úspech, firma zarobila za deň $23 miliónov

Článok

Adidas
Zdroj: Pexels.com

Gigant v oblasti športovej obuvi a oblečenia značka Adidas má za sebou úspešný debut v oblasti NFT, teda nezameniteľných tokenov. Ich predajom zarobil nemecký gigant za jedno popoludnie viac než 23,4 milióna dolárov.

Portál DeCrypt upozornil, že objemy obchodovania NFT kolekcie Adidas pri debute “Into the Metaverse” dostali podľa portálu CryptoSlam túto kolekciu na samotný vrhol “najžhavejších NFT projektov dňa”.  V čase písania článku sa síce na prvé miesto opäť dostali NFT od Axie Infinity a CloneX, no podľa tabuľky za posledný týždeň je “Adidas Originals” stále na 3. pozícii s predajmi v hodnote 42 miliónov dolárov resp. 10 854 ETH.

Úspech NFT série Adidas Originals sa pripisuje aj spolupráci s Bored Ape Yacht Club (taktiež veľmi populárna NFT kolekcia), s tvorcami Comic NFT Vault firmou Pixel Vault a tiež s gmoney.

Predávali dokopy 30 000 NFT, 20 000ks v presale

Celkovo bolo v rámci kolekcie k dispozícii 30 000 NFTs Adidas Oriiginals, ktoré boli mintnuté na blockchaine Ethereum, pričom 20 000ks z nich bolo najprv ponúknutých na kúpu držiteľom NFT Pixel Vault, Bored Ape, Mutant Ape NFT, držiteľom gmnoney a Adidas Originals POAPs. Adidas následne informoval, že behom prvého dňa sa predalo všetkych 20 000 NFT, ktoré boli zaradené do pre-sale pre zmieňovaných zvýhodnených záujemcov.

Z ostávajúcich 10 000 NTFs si Adidas a jeho partneri nechali pre budúce akcie 380 NFTs a zvyšných 9620 tokenov uvoľnili na voľný trh, pričom jeden záujemca si mohol kúpiť maximálne dva tokeny. Celá porcia sprístupnená do verejného nákupu bola vypredaná podľa portálu DeCrypt za menej než sekundu.

Smart kontrakt umožnil jednému investorovi kúpiť 330 NFTs

Obmedzený limit nákupu len 2 tokenov sa podarilo obísť jednému z investorov, ktorý použil pri kúpe vlastný smart kontrakt, ktorý vygeneroval 165-sub-smart zmlúv, pričom každá mala svoju jedinečnú adresu k mintnutiu dvoch NFT. Zjednodušene povedané podarilo sa mu kúpiť 330 tokenov z tejto série.

Podľa blockchain inžiniera Montana Wonga investor zaplatil na transakciách približne 104 000 USD a okrem toho za všetky NFT dokopy 252 000 dolárov. Keďže každé NFT sa predávalo v cene 0,2 ETH za kus, potreboval len na dorovnanie svojich nákladov, aby hodnota týchto tokenov stúpla aspoň na 0,28 ETH.  Napokon však vyleteli na takmer 0,8 ETH za 1 kus, takže jeho investícia a úsilie mu priniesli zhruba trojnásobný zisk.

Prvá zbierka Adidas je hodnotená ako pozitívny vstup nemeckého výrobcu do virtuálneho sveta. Adidas už pred mesiacom potvrdil, že metaverse sa plánuje venovať intenzívne a preto oznámil aj partnerstvo zo zmenárňou Coinbase či metaverse hrou The Sandbox. Tá medzitým potvrdila, že Adidas má v hre vyhradený vlastný pozemok pre používanie.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.