Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Projekty na Cardano majú veľký potenciál, tvrdí EllioTrades. Cardano chváli aj agentúra Weiss

Článok

Cardano
Pixabay.com

Kryptomena Cardano (ADA), ktorá po korekcii z nedávneho all-time-high (ATH) opäť poškuľuje po vytvorení nového, sa teší v posledných dňoch aj pozitívnym zmienkam zo strany ostro sledovaných kryptomenových zdrojov.

Elliot Wainman poukazuje na investičný potenciál

Kryptomene Cardano a najmä investičnému potenciálu projektov, ktoré vzniknú na jeho ekosystéme po spustení smart kontraktov (resp. sa už budujú a čoskoro prídu na svet) sa venoval známy americký YouTuber Elliot Wainman (kanál EllioTrades Crypto), ktorého sleduje na tejto sociálnej sieti už viac než 322 tisíc ľudí.

Wainman poukázal vo svojom videu najmä na investičnú príležitosť súvisiacu s prvými tokenmi, ktoré sa úspešne zavedú do prevádzky na tomto blockchaine a získajú si početnejšiu užívateľskú základňu. Podľa jeho názoru u nich môže nastať podobný scenár, aký sa udial u prvých úspešných projektov spustených na Solana či Binance Smart Chaine. ,,Tí, ktorí investujú ako prví a do správnych projektov sa budú môcť pravdepodobne tešiť na veľké parabolické zisky,” naznačil.

Weinmann popri tom poukázal na to, že Cardano má obrovskú komunitu, čo môže tomuto predpokladu výrazne nahrávať. Na sociálnych sieťach Cardano konkuruje v rámci krypto sektora naozaj len málokto.

,,V súčasnosti ľudia toto konštatovanie nenávidia, ale ja verím, že jedným z najsilnejších oceňovacích nástrojov pre kryptomeny je Metclafov zákon. Z tohto dôvodu má Bitcoin tendenciu byť parabolický čím viac ľudí doňho vstupuje. Metclafov zákon je v zásade koncept, ako môžete vypočítať skutočnú hodnotu siete. A tou sú sú v tomto prípade blockchainy. Sú to siete počítačov, vývojárov a užívateľov.”

Weinmann vysvetľuje, že podľa Metclafeho zákonu hodnota telekomunikačnej siete je úmerná druhej mocnine počtu pripojených užívateľov (n2). “Takže v zásade platí, že čím je viac užívateľov na sieti, tím je tá sieť hodnotnejšia,”  dopĺňa.

V tomto smere je podľa neho Cardano na tom výborne, pretože žne úspechy v príleve nových ľudí do svojho ekosystému. ,,Myslím si, že to súvisí aj s Charlesom Hoskinsonom a jeho jedinečnou charizmou,” špekuloval o možnom dôvode.

Pokiaľ ide o konkrétne projekty, ktoré by mohli na Cardano uspieť a byť skvelou investíciou, renovovať ich pred príchodom smart kontraktov je obťažne, hoci už niekoľko projektov zo sveta DeFi či NFT avizuje svoj skorý príchod na tento blockchain. Dianie okolo Cardano pred spustením éry Goguen (smart kontraktov) však vníma z investičného pohľadu ako dôležité. ,,Verím, že projekty, ktoré si získajú na Cardano pôsobivé užívateľské metriky, budú mať  podobný efekt ako PancakeSwap (na Binance CHaine).”

Weiss Ratings pochválil Cardano

Americká ratingová agentúra Weiss, ktorá od roku 2018 udeľuje ratingy aj kryptomenám, hodnotí v kategórii technológie kryptomenu Cardano dlhodobo ako najlepšiu. Pozitívny názor na tento projekt naznačila aj na Twiteri, kde minulý uverejnila anketu, v ktorej sa pýtala svojich followerov, ktorá kryptomena z uvedených bude mať o 3 roky najvyššiu trhovú kapitalizáciu. V konkurencii Chainlink, Dogecoin a Uniswap získalo Cardano takmer 78% všetkých hlasov.

,,Páčia sa nám vaše hlasy. Je tu množstvo fanúšikov Cardano a majú pre to dobré dôvody. Myslíme si, že budúcnosť je v multichain interoperabilite a nie v tom, že víťaz bude brať všetko. Je možné, že Cardano bude pripravené na masovú adopciu skôr než Ethereum a ak sa tak stane, limitom pre Cardano je až nebo. Cardano je stále – a to s veľkým náskokom – technicky najzaujímavejší projekt v tomto sektore. TOP3 kryptomena minimálne.”

Aby sme však boli objektívni, pokiaľ ide o zmieňovanú anketu, Cardano v nej nemalo vážnejšieho súpera z kategórie smartchainov typu Polkadot, Ethereum, Solana či ani samotný Bitcoin. A tiež je nutné poznamenať, že kým Weiss Ratings hodnotí Cardano dlhodobo veľmi pozitívne, v analýzach iných agentúr až tak nežiari a veľká kritika tejto kryptomeny tkvie najmä v pomalom vývoji a stále chýbajúcich smart kontraktov (projekt sa však bráni tým, že je založený na silných akademických základoch a na stratégii dodať vo finále prakticky dokonalý produkt).

Upozorňujeme vás, že tento článok je čisto informatívneho charakteru a nemožno ho vnímať ako investičnú radu.

Zdroj: dailyhodl.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne