Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Projekt CzechPunks umožní získať NFT token „Slusha“ či kontroverzného Čmolíka. O čo ide?

Článok

CzechPunks
Zdroj: CzechPunks.com

V deň 103. výročia vzniku Československej republiky bol predstavený ambiciózny NFT projekt CzechPunks, ktorý prináša prvú ucelenú zberateľskú NFT kolekciu známych osobnosti českej a slovenskej kryptomenovej scény.

CzechPunks dnes zverejnili zoznam prvých 24 NFT populárnych osobnosti miestnej kryptokomunity. Zvyšných 79 postáv bude odhalených v nasledujúcich 30 dňoch. ,,Sú medzi nimi ako pozitívne, tak aj negatívne vnímane osobnosti, ktoré ale veríme, že si svoje miesto v kolekcii taktiež zaslúžia,” píšu autori projektu na webovej stránke CzechPunks.

Medzi prvými 24 postavami nechýbajú NFT zakladateľa SatoshiLabs Marka “Slusha” Palatinusa, Pavla Niedobu zo SimpleCoin, Juraja Forgácsa z Fumbi, BTC maximalistu Andreja Cabaja, kryptožurnalistu Adama Kracíka, Larryho Čermáka z TheBlock, etického hackera Juraja Bednára, ekonóma Juraja Karpiša, veľmi kontroverzného Jiřího Vokáča Čmolíka či ambasádora kryptomeny Cardano Jaromíra Tesařa.

Autori projektu v reakcii na našu otázku či osobnosti, ktoré vybrali do finálneho zoznamu 103 NFT, boli o tom vopred informované uviedli: ,,Pro osobnosti ve výběru to bylo překvapení, a ještě pro 79 dalších to překvapení bude.“

czechpunks1

Získane financie sa použijú na podporu komunity

Samotný minting NFT CzechPunks začne o 31 dní, teda 1. novembra 2021. Získané Ethery budú prerozdelené kryptokomunite a autorom projektu nasledujúcim spôsobom:

  • 20% ETH zaplatených za minting pôjde automaticky na donate adresu českej Ethereum skupiny Gwei.cz
  • 20% poslúži ako príspevok na fungovanie Paralelnej Polis v Prahe
  • 20% dostane Paralelná Polis v Bratislave
  • 20% pôjde na verejnú donate adresu YouTubera Krypto Matesa – ten by mal tieto Ethery “kolegiálne využiť a podľa jeho vlastného uváženia sa o ne podeliť s ďalšími tvorcami na československej scéne”.
  • 20% výťažku pôjde tímu za projektom CzechPunks ako forma kompenzácie za doterajšie a aj budúce náklady spojené s projektom

Ak by ste sa chceli do projektu zapojiť a získať svojho „CzechPunka”, podrobnosti nájdete na webe CzechPunks.com. Tým, ktorým sa nepodarí získať svoju vytúženú postavičku, autori odkazujú, že po konci mintingu budú všetky dostupné aj na sekundárnom trhu, kde ich bude možné kúpiť od prvotného zberateľa.

Vzhľadom na to, že ide o československý projekt, našich čitateľov pre istou upozorňujeme, že portál Kryptonovinky s ním nemá nič spoločné. Identita tvorcov projektu nie je známa.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.