Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Projekt Catalyst na Cardano s prvým ambicióznym DeFi projektom

Článok

cardano
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spoločnosť IOHK, ktorá má v rámci ekosystému Cardano na starosti vývoj technológie, v rámci včerajších „tweetov“ naznačila, že sektor DeFi zohrá v tomto blockchaine významnú úlohu.

IOHK na Twitteri uviedla, že v nasledujúcich dňoch predstaví niekoľko sľubných nápadov spojených s projektom Catalyst. Ide o verejný fond, ktorého cieľom je podporovať ambiciózne projekty a priniesť tým „výskum, sociálne experimenty a súhlas komunity s vytvorením otvorenej demokratickej Cardano komunity.“

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Názov prvého kandidáta, ktorý by mohol čerpať financie z tohto fondu, je Liqwid. Ide o decentralizovaný trh pre pôžičky, ktorý  umožní účastníkom získavať úroky z vkladov v a požičiavať si aktíva priamo na Cardano blockchaine.

,,Liqwid Finance nie je banka. Je to finančná infraštruktúra s otvoreným zdrojom. Nemá cieľový región a cieľových užívateľov. Liqwid je funkčná open-source implementácia  pre pôžičky na distribuovanom decentralizovanou cloude, čo znamená, že je globálna,“ vysvetľuje jej zakladateľ Dewayne Cameron.

Trh s DeFi projektmi zaznamenal v posledných 6 mesiacoch výrazný nárast užívateľskej aktivity. Súčasná hodnota uzamknutá v rámci DeFi projektov predstavuje vyše 14,5 miliardy dolárov, pričom distribuovaná ja naprieč rôzne pôžičkové služby, aktíva, platby a decentralizované zmenárne. DeFi však v súčasnosti našlo svoj domov hlavne na blockchaine Ethereum a pre Cardano bude preto veľkou výzvou prilákať vývojárov na svoju platformu.

Liqwid Finance má ambíciu stať sa úspešným DeFi projektom v rámci ekosystému Cardano. Dewayne Cameron dúfa, že jeho projekt uspeje v grantových kolách Projektu Catalyst, aby tím získal peniaze na počiatočné financovanie, ktoré súvisí najmä s financovaním vývojárov. Ak sa tak stane, z projektu Catalyst by mal obdržať ADA mince v hodnote okolo 250 000 USD. IOHK okrem toho informovala, že v roku 2021 uvoľní na podporu ambicióznych decentralizovaných projektov na Cardano blockchaine ďalšie milióny dolárov.

Pokiaľ ide o budúcnosť Liqwid, finálne testovanie pred nasadením od ostrej prevádzky je naplánované na koniec prvého kvartálu 2021. Do značnej miery je však budúcnosť tohto projektu závislá od toho, kedy sa na Cardano mainnete spustí fáza Goguen, ktorá umožní aktívne využívanie smart kontraktov. V súvislosti s Goguen sa taktiež hovorí o prvom alebo druhom kvartáli 2021.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.