Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Problémy pre anonymné kryptomeny – delistovala ich ďalšia burza!

Článok

Monero
Zdroj: Unsplash.com

Kryptomenová burza Huobi v reakcii na silnejúci tlak regulátorov pristúpila k delistovaniu siedmich anonymných kryptomien vrátane Monero a ZCash.

Huobi už 6. septembra ukončila podporu pre trading anonymných kryptomien Dash (DSH), Decred (DCR), Firo (FIRO), Monero (XMR), Verge (XVG), Zcash (ZEC) a Horizen (ZEN) s tým, že od 12. septembra ukončila aj podporu pre ich vklady. Jedinou možnosťou pre držiteľov ticho kryptomien na Huobi tak zostáva ich výber, ktorý by zatiaľ nemal byť obmedzený.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Burza vysvetlila, že k tomuto kroku pristúpila “v snahe dodržovať najnovšie finančné predpisy”. ,,Houbi Global prísne dodržiava zásady dodržiavania predpisov každej krajiny a regiónu a vždy sa snaží chrániť aktíva našich používateľov,” uviedla.

Táto správa len podčiarkuje otáznu budúcnosť anonymných kryptomien, ktoré sú schopné zahmlievať históriu svojich transakcii, na regulovaných centralizovaných burzách. Ich funkcionality umožňujúce vyššiu úroveň súkromia sú totiž stredobodom pozornosti regulátorov, ktorí sa domnievajú, že ich tým predurčujú na používanie na nelegálnu činnosť, ako sú pranie špinavých peňazí či financovanie terorizmu.

Bitcoinu nič nehrozí, Litecoin varovný príklad?

Bitcoin či Ethereum, ktoré majú omnoho transparentnejší blockchain, naopak takýmto problémom na burzách pravdepodobne čeliť nebudú, pretože ich transakcie je možné sledovať.

Litecoin, ktorý je častokrát považovaný za akési testovacie prostredie pre Bitcoin, sa však už tiež ocitol v problémoch. Napríklad burza Binance oznámila, že všetky litecoinové transakcie posielané pomocou anonymizačného prvku MimbleWimble bude ignorovať, čo môže viesť k strate LTC, pričom juhokórejské burzy BithumbUpbit kvôli MimbleWimble dokonca úplne ukončili podporu pre túto kryptomenu.

MimbleWimble je aktualizácia, ktorá umožňuje vyššiu úroveň anonymizácie Litecoinu (prináša takzvanú fungibilitu), pričom ak by sa na tejto sieti osvedčila, teoreticky by mohla byť v budúcnosti použitá aj u Bitcoinu. Krokz búrz však naznačujú, že BTC sa touto cestou zrejme nevydá, hoci anonymnejší BTC by určite ocenil nejeden Bitcoiner.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.