Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Problém pre altcoiny? 42 kryptomien čelí juhokórejskej “regulačnej kríze”

Článok

Altcoiny
Zdroj: Pexels.com

Podľa informácii portálu CryptoSlate hrozí zhruba dvom tretinám juhokórejských kryptomenových búrz zánik, pretože nedokážu splniť sprísnené regulačné pravidlá týkajúce sa poskytovania služieb pre trading digitálnych aktív. Veľmi negatívne by to mohlo ovplyvniť až 42 rôznych kryptomien z radov altcoinov.

6. septembra sa v Južnej Kórei v súvislosti s reguláciou kryptomien konal virtuálny summit Korea FInancial Intelligence UnitFinancial Supervisory Service so zástupcami kryptobúrz (VASP). Z jeho záverov vyplynulo, že do 24. septembra musia zahraničné a miestne burzy v Južnej Kórei splniť vyžadované regulačné pravidlá, inak budú musieť ukončiť svoju prevádzku.

Regulácie môžu zatvoriť väčšinu búrz

Požiadavky na kryptoburzy sa týkajú najmä toho, aby boli registrované na príslušných úradoch a mali otvorené bankové účty v miestnych bankách. Mnohé s tým však majú problém, pretože banky s nimi nechcú spolupracovať z dôvodu obáv, že sa vystavia riziku prania špinavých peňazí a iných finančných zločinov.

Financial Times uviedol, že podmienky s veľkou pravdepodobnosťou nedokáže splniť 40 z 60 kryptobúrz v krajine, čo by mohlo viesť k stratám juhokórejských obchodníkov s kryptomenami vo výške až 2,6 miliardy dolárov.

Burzám, ktoré nie sú schopné splniť podmienky úrady odporučili, aby prijali opatrenia na minimalizáciu škôd, medzi ktoré patrí oznámenie zákazníkom o ukončení podnikania najmenej 7 dní pred predpokladaným dátumom zániku. Zákazníci búrz by mali mať pre výber kryptomien k dispozícii ďalších 30 dní po ukončení ich služieb.

Pokiaľ ide o zmieňované možné straty, varoval pred nimi Yeon-Haeng z Korea Finance Consumer Federation: ,,Očakávajú sa veľké straty investorov spojené s pozastaveným obchodovaním a zmrazením aktív na mnohých malých burzách, pretože ochrana zákazníkov pravdepodobne nebude prioritou tých búrz, ktoré čelia riziku zatvorenia.”

Problém pre 42 altcoinov?

Podľa Kim Hyoung-joonga, ktorý je vedúcim Centra pre výskum kryptomien na Kórejskej univerzite, najzásadnejší vplyv budú mať tieto kroky na burzy, ktoré ponúkajú obchodovanie takzvaných “kimichi coinov” – 42 altcoinov, ktoré sú obchodované na miestnych menších burzách, sú denominované v kórejských wonoch a hrozí im delistovanie (odstránenie z ponuky).

,,Očakáva sa, že keď sa bude blížiť doba delistovania, bude to podobné ako okolností „bank run“ (bank run = ľudia bežia do bánk vyplatiť si hotovosť, pretože sa boja o svoje peniaze), pretože investori si nebudú môcť vyplatiť svoje kryptomeny do hotovosti, keďže sú obchodované len na malých burzách, uviedol Lee Chul-yi, vedúci kryptoburzy Foblgate.

Problémom môže byť aj to, že na juhokórejskom trhu sú obchodované za inú cenu, ako v zahraničí (pomenovanie kimichi – napríklad aj u Bitcoinu sa častokrát spomína juhokórejská Kimichi Premium, kde je Bitcoin drahší, než u nás, pozn.red.).

Kórejský won je po americkom dolári a eure treťou najpoužívanejšou menou pri obchodovaní s kryptomenami, čo zdôrazňuje potenciálnu vážnosť celej situácie.

Či táto kauza neovplyvní globálny kryptotrh, alebo ide o poplašné správy, sa dozvieme pravdepodobne do konca mesiaca. Pozitívne je azda to, že trh s kryptomenami v Južnej Kórei na rozdiel od roku 2017, kedy vrcholil predošlý bullrun, nemá na globálny trh až taký zásadný vplyv.

Zdroj: cryptoslate.com

 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.