Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Prinesie Kanada na trh aj prvé Ethereum ETF?

Článok

ethereum
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Je to len zhruba mesiac dozadu, čo spoločnosť Evolve získala v Kanade od miestneho regulátora pre cenné papiere povolenie na spustenie Bitcoin ETF, no zdá sa, že nezaháľa a už teraz chystá plán, ako získať jeho súhlas aj pre vôbec svetovo prvé Ethereum ETF.

Spoločnosť Evolve oznámila tento plán v rámci utorňajšej tlačovej správy, v ktorej prezradila, že kanadským regulačným orgánom už zaslala aj prvé podklady súvisiace s touto žiadosťou.

,,Ethereum je stavebným kameňom inovácie v oblasti digitálneho financovania, ktoré je stále ešte v plienkach. Ethereum je najvyužívanejší blockchain, pričom Ether sa používa k plateniu transakčných poplatkov a výpočtových služieb,” uviedla firma, ktorá sa nádeja, že povolenie tohto produktu je pravdepodobné.

Firma Evolve však nie je jedinou, ktorá sa snaží získať povolenie na Ethereum ETF v rámci kanadskej jurisdikcie. 25. februára oznámil tento plán aj holding CI Global Asset Management, ktorého Ethereum ETF by sa v prípade schválenia obchodovalo na torontskej burze cenných papierov.

Ak by jedna z týchto firiem získala povolenie na tento produkt, išlo by o vôbec prvé ETF súvisiace s druhou najhodnotnejšou kryptomenou.

Bitcoin ETF je v Kanade populárne

Prvé dva ETF na Bitcoin pritom vznikli v Kanade len pred necelým mesiacom a tešia sa veľkej obľube. Okrem Evolve je druhou spoločnosťou, ktorá získala súhlas regulátora firma Purpose.

Prémiová cena bitcoinu u Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) od americkej firmy Grayscale krátko na to výrazne klesla a prvýkrát za 5 rokov sa dokonca dostala do záporných hodnôt.

Niektorí analytici sa preto domnievajú, že medzi spustením Bitcoin ETF v Kanade a veľkým záujmom investorov o jeho používanie a poklesom záujmu o GBTC je priamy súvis.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne