Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Princ Srbska tvrdí, že Bitcoin príjmu všetky krajiny sveta. Hodí sa aj moslimským, je v súlade so šaríou

Článok

bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Bitcoin má v rade fanúšikov ďalšie zaujímavé meno – je ním srbský princ Filip Karadordevič v angličtine známy aj ako Philip Karageorgevitch, ktorý tvrdí, že Bitcoin si skôr či neskôr budú musieť adoptovať všetky krajiny sveta.

Princ Filip Karađorđević (Philip Karageorgevitch), je „technickým“ princom Srbska a Juhoslávie, pretože keď bola zrušená monarchia, Srbsko ako štát ešte neexistovalo. ,,Ale dnes samozrejme neexistuje Juhoslávia. A keďže som srbského pôvodu, potom som princom Srbska,“ vysvetlil v interview v srbskej talkshow. V súčasnosti ide len o formálny titul, keďže Srbsko je parlamentnou republikou, no niektorí Srbi naďalej podporujú vytvorenie parlamentnej monarchie, ktorá by bola podobná monarchii v Spojenom Kráľovstve.

Princ v šou prekvapil konštatovaným, že čoskoro arabská krajina prijme Bitcoin ako zákonné platidlo a tiež vysvetlil, prečo je tento krok pre všetky krajiny časom nevyhnutný. Nutné je ale uviesť, že nepozná konkrétnu krajinu, ktorá tak spraví prvá – správy tvrdiace opak sú teda dezinformačné.

Bitcoin je výborný pre moslimské krajiny

,,Určite sa to stane. Ale neviem, ktorá krajina alebo kde sa to udeje, isté je však, že sa to stane. Každá krajina nakoniec prijme Bitcoin,“ uviedol Philip tvrdiaci, že BTC sa výborné hodí pre moslimské krajiny, pretože „zarába perfektné šaría peniaze.“

Islamské právo šaría je založené na učení Koránu a určuje, či je niečo dovolené (halal) alebo zakázané (haram). V prípade peňazí Philip tvrdí, že Bitcoin je dokonalou formu islamských financií.

,,Je len otázka času, kedy ho moslimská krajina, ktorá dodržiava právo šaría, bude musieť prijať,“ pokračoval, no hneď v zapätí upozornil, že po týchto jeho slovách sa objavia ľudia, ktorí pojmu túto informáciu ako predajný artikel a budú tvrdiť, že princ vie  o krajine, ktorá sa chystá prijať Bitcoin.

Princ Philip sa prvýkrát zviditeľnil na bitcoinovej scéne v marci tohto roka, keď sa objavil v jednej chat miestnosti zameranej na BTC. Vysvetlil v nej rozdiel medzi bitcoinami a kryptomenami a dodal, že „Bitcoin je sloboda a tú chce pre každého.“

Následne sa zúčastnil aj konferencie v Miami Bitcoin 2022 a vraj zohral úlohu pri adopcii Bitcoinu na ostrve Madeira v Portugalsku, ktorá bola oznámená práve na tomto podujatí.

Bitcoin rieší ja problémy remitencii

V článku, ktorý publikoval Cointelegraph, sa píše aj o tom, aký potenciál vidí vo využití bitcoinu pri remitenciach. Tie tú pre ľudí, ktorí žijú v rozvojových krajinách a sú od nich finančné závislí, príliš drahé, pretože sprostredkovateľ prevodov si za ne berie vysoké poplatky. El Salvador, prvá krajina na svete, ktorá si adoptovala bitcoin ako zákonné platilo, rieši tento problém práve pomocou bitcoinu a princ Srbska verí, že je to výborné riešenie aj pre jeho krajanov. ,,Na celom svete je veľa Srbov. Je to obrovská diaspóra. Myslím si, že najväčšia koncentrácia  je v Kanade a potom v Chicagu,“ doplnil.

Princ dokonca naznačil, že medzi v ľuďmi, ktorí by si mohli adoptovať Bitcoin by mohol byť čoskoro aj najlepší tenista súčasnosti Novak Djokovič. Azda najpopulárnejší Srb je milovníkom slobody a viackrát presvedčil o svojich „mimo štátnych názoroch“. Podľa Princa je tak výborne pripravený na „oranžovú pilulku“.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.