Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

PRIESKUM: Väčšina neverí, že Bitcoin dosiahne do roku 2030 cenu $50 000

Článok

Bitcoin prieskum
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Zaujímavé závery priniesol prieskum spoločnosti Genesis Mining. Vyplýva z neho, že väčšina investorov neverí prudkému rastu ceny Bitcoinu a neočakáva, že do roku 2030 prekoná hranicu 50 tisíc amerických dolárov.

Inštitucionálna kryptomenová ťažobná platforma Genesis Mining sídliaca na Britských panenských ostrovoch realizovala svoj prieskum medzi tisíckou súčasných a bývalých amerických kryptomenových investorov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Z jeho záveru vyplýva, že dve tretiny respondentov sú presvedčení, že Bitcoin je lepším uschovateľom hodnoty než americký dolár. Viac ako polovica si myslí, že Bitcoin je lepšou investíciou než zlato, nehnuteľnosti a akciový trh a 65% verí, že hodnota Bitcoinu bude postupnosťou rokov rásť.

Napriek týmto pozitívnym názorom však iba 17% opýtaných predpovedalo, že cena Bitcoinu do roku 2030 prekročí 50 tisíc dolárov, čo by vyžadovalo zvýšenie jej súčasnej ceny v príbehu nasledujúcich 10 rokov o približne 160%. Zvláštne je to aj z toho dôvodu, že rast o vyše 150% predviedol Bitcoin napríklad aj tento rok, teda za menej než 12 mesiacov.

Až 51% respondentov tipuje, že Bitcoin bude mať do roku 2030 hodnotu 20 tisíc dolárov alebo menej a jedna tretina verí, že cena Bitcoinu bude maximálne 10 000 USD. 11,8% si dokonca myslí, že Bitcoin klesne pod cenu 1001 USD.

Zaujímavým zistením je, že respondenti očakávajú, že cenovú výkonnosť Bitcoinu spomalia najmä regulácie. Pätina si myslí, že by mu mohli zlomiť kolená priame zákazy kryptomien zo strany vlád.

Z kategórie respondentov, ktorí vidia cenový vývoj bitcoinu v nasledujúcich rokoch pozitívne, sa až polovica domnieva, že Bitcoin do 10 rokov prekoná cenu 500 000 dolárov. Takmer 30% z nich si myslí, že rast dopytu po Bitcoine bude spôsobený hlavne klesajúcou dôverou voči fiatovým menám a 25% predpovedá vo svete obrovskú ekonomickú depresiu, ktorá povedie k adopcii Bitcoinu.

Kto bol súčasťou prieskumu?

Prieskumu sa malo zúčastniť 1000 Američanov. Jedna štvrtina z nich mala držať v kryptomenách viac ako polovicu svojho celkového bohatstva. Druhá štvrtina mala držať  v digitálnych menách 10% až 50% bohatstva, tretia medzi 1% a 10% a posledná menej než 1%.

So zaujímavými prieskumami prišli nedávno aj firmy Grayscale či deVere Group. Obe zistili, že Bitcoin sa stal medziročne omnoho zaujímavejší najmä pre solventnejších investorov.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.