Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prieskum PwC: Veľké hedžové fondy investujú do kryptomien, no sú opatrné

Článok

kryptomeny
Zdroj: Unsplash.com

Z prieskumu PricewaterouseCoopers (PwC) vyplýva, že tradičné hedžové fondy si pomaly zvykajú na investície do kryptomien, no ich expozícia je obmedzená, pretože tento trh stále vnímajú za dospievajúci a rizikový.

Vo svojej štvrtej výročnej správe Global Crypto hedge Fund Report 2022 z dielne PwC je uvedené, že zhruba jedna tretina tradičných hedžových fondov už aktívne investuje do kryptomien, pričom najčastejšie ide o fondy z kategórie “multi-strategických“, po ktorých nasledujú fondy zamerané na makro-stratégiu a akciovú stratégiu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Z hedžových fondov, ktoré už investovali do kryptomien, 57% z nich do nich investovalo menej než 1% celkovej hodnoty spravovaných aktív. Dve tretiny z týchto firiem zároveň plánujú navýšiť svoju expozíciu v tomto sektore v priebehu prebiehajúceho roka.

Za dôvody, prečo sú ohľadom investícii do kryptomien opatrní, označili najmä regulačnú a daňovú  neistotu, pričom hehdžové fondy znepokojuje najmä „roztrieštené“ regulačné prostredie v rámci rôznych krajín a nejasnosť v tom, či ich regulátori vnímajú ako cenné papiere, ako komodity, alebo ako iné aktívum.

Prieskumu PwC sa zúčastnilo celkovo 89 hedžových fodnov a bol realizovaný v prvom kvartáli 2022. Väčšina z týchto fondov spravovala kapitál prevyšujúci 1 miliardu dolárov.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.