Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prieskum Goldman Sachs: Kryptomeny zaujali CEOs a CFOs amerických poisťovateľských firiem

Článok

goldman sachs
Zdroj: Unsplash.com

Gigant investičného bankovníctva Goldman Sachs zverejnil závery zo svojho tradičného každoročného globálneho prieskumu medzi investičnými spoločnosťami, ktorý prvýkrát obsahoval aj otázky týkajúce sa kryptomien.

Prieskum Goldman Sachs realizovaný medzi 328 hlavnými finančnými a investičnými riaditeľmi zistil, že 6% celosvetovo a až 11% amerických poisťovacích firiem potvrdilo záujem investovať do kryptomien, alebo už do kryptomien investovali.

Tieto zistenia následne komentoval Mike Siegel, globálny vedúci správy poistných aktív v Goldman Sachs: ,,Prvýkrát sme robili prieskum týkajúci sa kryptomien, o ktorých som si myslel, že nezískajú žiadnych respondentov, no bol som prekvapený. Dobrých 6% respondentov z tohto odvetvia uviedlo, že buď investujú do kryptomien, alebo do nich zvažujú investíciu.“

Kým americké poisťovateľské firmy boli tejto možnosti najnaklonenejšie (11% respondentov), na druhom mieste boli zástupcovia ázijských poisťovacích spoločnosti (6%) a najmenší záujem o kryptomeny bol medzi európskymi poisťovacími firmami (len 1%).

https://twitter.com/BitcoinMagazine/status/1532104296128516097

Väčšina firiem je stále skeptická

Prieskum zistil, že kryptomeny skončili na piatom mieste, pokiaľ ide o ich očakávané výnosy v nasledujúcich 12 mesiacoch. 6% respondentov však prekvapujúco zaradilo kryptomeny na prvé miesto dokonca a aj pred americké a európske akcie. Vo všeobecnosti však boli respondenti skôr skeptickí – 16% si myslelo, že prinesú v nasledujúcich 12 mesiacoch najnižšie výnosy. Zároveň len 1% z opýtaných potvrdilo, že v nasledujúcich 12 mesiacoch určite navýšia investície do kryptomien, kým 7% uviedlo, že si zachovajú svoju pozíciu a 92% skonštatovalo, že do kryptomien v nasledujúcom období investovať neplánujú.

Už existujúcu investíciu do kryptomien potvrdili približne 2% opýtaných a hoci ide o malý počet firiem, analytici Goldman Sachs vyhodnotili tieto zistenia ako „pozoruhodné”.

,,(V prieskume) sme položili niekoľko doplňujúcich otázok a vo všeobecnosti spoločnosti, ktoré buď investujú alebo zvažujú investíciu do kryptomien, tak robia, aby pochopili tento trh a porozumeli jeho infraštruktúre. Ale ak sa z nich (kryptomien) stanú obchodovateľné meny, chcú mať možnosť určovať politiku v kryptomenách a tiež prijímať prémie v kryptomenách, rovnako ako to robia napríklad v dolároch, jenoch, librách alebo eurách,“ doplnil Siegel.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu



© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.