Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prieskum: Dve tretiny dospelých Američanov sa zaujíma o kryptomeny

Článok

prieskum
Pixabay.com

Nový prieskum populárnej americkej kryptoburzy Gemini, ktorú založili bratia Tyler a Cameron Winklevossovci, naznačuje, že medzi dospelými Američanmi výrazne rastie záujem o digitálne meny.

Burza Gemini realizovala prieskum medzi 3000 Američanmi vo veku medzi 18 až 65 rokov, ktorých ročný príjem do domácnosti prekonal hodnotu 40 000 dolárov.

Z prieskumu vplýva, že až 63% respondentov označilo kryptomeny za niečo, čo ich zaujíma, hoci to nevlastnia, no zvažujú takúto možnosť.

Gemini na základe prieskumu taktiež odhaduje, že v súčasnosti vlastní nejaké kryptomeny zhruba 14% Američanov – čo je viac ako 21,2 milióna dospelých ľudí. Ich počet by sa mohol potenciálne až zdvojnásobiť, pretože 13% respondentov uviedlo, že v roku 2021 sa chystajú na kúpu kryptomeny.  ,,Predstavuje to približne 19,3 milióna dospelých, čo by takmer zdvojnásobilo počet Američanov vlastniacich kryptomeny,” uviedla Gemini.

Prieskum tiež zistil, že ženy tvoria aktuálne len 26% investorov do kryptomien, no pri otázke, či sa o ne zaujímajú, odpovedalo pozitívne viac žien, než mužov.

Hoci čísla z prieskumu Gemini pôsobia pozitívne, nedávny prieskum, ktorý urobila firma Piplsay, prišiel s ešte prekvapujúcejšími závermi. Podľa neho totiž vlastní kryptomeny už 25% Američanov a ďalších 27% tak plánuje urobiť v tomto roku.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne