Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Približne 10% bitcoinov sa nepohlo už viac ako 10 rokov

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Podľa údajov analytickej platformy Glassnode sa významné množstvo bitcoinov nepresunulo už viac ako 10 rokov – ide o takmer 10% všetkých v súčasnosti vyťažených mincí – až 1 800 000 BTC.

Súčasná hodnota bitcoinov, ktoré sa nepresunuli už viac ako 10 rokov, predstavuje 23 miliárd amerických dolárov. Je veľmi pravdepodobné, že značná časť z nich patrí zakladateľovi tejto kryptomeny, ktorý je známy len pod pojmom Satoshi Nakamoto, čo taktiež znamená, že s najväčšou pravdepodobnosťou sa už nikdy nepresunú. Počet “Nakamotových” BTC odhadujú rôzne analýzy na približne jeden milión.

Zo spomínaného  1,8 milióna BTC teda tvoria hlavnú časť BTC, ktoré pravdepodobne Nakamoto úplne odstavil z ponuky, tým, že sa vytratil zo scény. Ďalších 800 000 BTC je otáznych viac, no pravdepodobne značná časť z nich patrí ľudom, ktorí ťažili BTC v jeho absolútnych začiatkoch a neskôr k ním stratili prístupy jednoducho z dôvodu, že ho v tom čase nepovažovali za významný.

Občas sa však stane, že sa presunú aj bitcoiny viazané s obdobím spred 10 rokov, hoci ide o mimoriadne výnimočné prípady. Stalo sa tak napríklad aj v máji, kedy sa presunulo 50 BTC vyťažených vo februári 2009. Identitu človeka, ktorý ich previedol, sa nepodarilo zistiť, no špekulovalo sa, že mohlo ísť o BTC, ktoré patrili zosnulému Halovi Finneymu, skorému vývojárovi BTC Marttimu Malmimu či dokonca aj Satoshimu Nakamotovi. V prípade prvých dvoch možnosti to popreli ich rodiny, nuž a keďže totožnosť Satoshiho nikto nepozná, tretia alternatíva je naďalej len špekuláciou.

Chcete vedieť do akých akcii investuje Warren Buffett? Pozrite si video:

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne