Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prezident Švajčiarska: Libra v tejto forme neuspeje

Článok

libra
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Končiaci švajčiarsky prezident a zároveň Minister financií Ueli Maurer sa domnieva, že pripravovaná kryptomena sociálnej siete Facebook s názvom Libra v súčasnej podobe neuspeje.

Maurer sa domnieva, že Libra nezíska potrebnú podporu pre svoju existenciu. ,,Nemyslím si, že Libra má v súčasnej podobe šancu, pretože centrálne banky ju neakceptujú,” citovala jeho slová agentúra Reuters. Maurer vidí najväčší problém v spôsobe, akým má byť tento stablecoin krytý prostredníctvom koša rôznych fiatových mien (doláre, eurá, juany

Libra Association, organizácia ktorá stojí za Librou a sídli práve vo Švajčiarsku, začiatkom decembra aktualizovala whitepaper projektu s tým, že z neho odstránila dividendy splatné investorom. K tomuto kroku sa  odhodlala z dôvodu odstránenia potenciálneho konfliktu záujmov a tiež možnosti, že by Libra mohla byť vnímaná ako cenný papier. Asociácia tvrdí, že ide o komoditu.

Pripravovaná kryptomena Facebooku si získala v tomto roku výraznú pozornosť a písali o nej aj mnohé mainstreamové média. Ako však ukázal čas, Facebook podcenil prípravu a nepočítal s takou výraznou nedôverou zo strany regulátorov a zákonodárcov.

Proti Libre sa stavia nielen USA, ale na ružiach nemá ustlané ani v Európe, kde sa proti nej ostro vyhranili Nemci či Francúzi. Čína reagovala tak, že zintenzívnila práce na svojej vlastnej digitálnej mene, ktorú možno už budúci rok uvedie na trh jej centrálna banka (PbOC).

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.