Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prezident El Salvador zostáva ohľadom Bitcoinu optimista – toto odkázal na Twitteri

Článok

El Salvador
Pixabay.com

Prezident El Salvador, krajiny, ktorá ako prvá na svete urobila z bitcoinu (BTC) zákonné platidlo, zostáva ohľadom budúcnosti tejto kryptomeny naďalej optimistický a to napriek tomu, že v minulom týždni cena BTC klesla o vyše 70% od historického maxima.

El Salvador spravil z bitcoinu zákonné platidlo v septembri 2021 v čase, kedy sa 1 BTC predával za zhruba 50 000 USD. 7. septembra spravila táto krajina zároveň prvú bitcoinovú investíciu, v čom pokračovala aj v nasledujúcom období. V ňom najprv BTC šplhal k historickým maximám 69 000 USD (november 2021), aby následne začal klesať k súčasným cenám len okolo 20 000 USD.

Zhruba 2301 BTC, ktoré medzitým El Salvador kúpil, má tak v súčasnosti hodnotu len okolo 46 miliónov dolárov, hoci do nich investoval vyše 104 miliónov dolárov. Nayib Bukele, prezident tejto 6-miliónovej stredoamerickej krajiny, však rozhodnutie ohľadom Bitcoinu neľutuje, čo potvrdil na Twitteri:

,,Vidím, že niektorí ľudia sa obávajú o bitcoin alebo sú znepokojení trhovou cenou bitcoinu. Moja rada je: Prestaňte sa pozerať na graf a užívajte si život. Ak ste investovali do bitcoinu, vaša investícia je bezpečná a jej hodnota po medveďom trhu nesmierne porastie. Trpezlivosť je kľúčom.“

Na tweet Bukeleho reagoval medzi inými aj tradičný kritik kryptomien Peter Schiff, ktorý uviedol:

,,Táto rada je rovnako zlá ako vaša rada kupovať (bitcoin) na vrchole. Ako môžete povedať, že investícia do BTC je bezpečná, keď stratila 75% svojej hodnoty? Nemáte potuchy, ako nízko cena počas tohto medvedieho trhu klesne alebo či sa niekedy zotaví.“

K samotnej investícii El Salvador do bitcoinu sa pred pár dňami vyjadril aj Minister financií El Salvador Alejandro Zelaya, ktorý bol znepokojený vyhláseniami médií o tom, že štátna pokladňa utrpela stratu vyše 40 miliónov dolárov

,,Opakovane som to povedal: K údajnej strate nedošlo, pretože sme mince nepredali,“ odkázal médiám vysvetľujúc, že kým El Salvador dané bitcoiny drží, žiadnu stratu nerealizoval, čo znamená, že ak cena BTC v budúcnosti stúpne na predošlé úrovne, investícia môže byť stále napokon zisková.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.