Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Prekvapujúci úspech Cardano v prieskume, no aj kritika k vývoju

Článok

Cardano
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomenový trading broker Voyager Digital zverejnil výsledky prieskumu medzi svojimi zákazníkmi, z ktorého vyplýva, že americkí retailoví investori upriamujú v súčasnosti azda ešte väčšiu pozornosť na kryptomenu Cardano (ADA), než na samotný Bitcoin (BTC).

Z prieskumu Voyager Digital vyplýva, že až 31,8% opýtaných investorov označilo Cardano za kryptomenu, ktorá má najväčší potenciál ďalšieho výrazného percentuálneho rastu. V prípade Bitcoinu zastáva tento názor “len” 22,2% opýtaných.

Graf: Koláčový graf naznačujúci sentiment zákazníkov brokera Voyager. Najviac bullish sú v súvislosti s Cardanom. Nasleduje Bitcoin, Ethereum, Polkadot a VGX (token samotnej burzy).

,,Tento výsledok jasne ukazuje, aké je nadšenie našej užívateľskej základne v súvislosti s kryptomenami z pohľadu investovania. Samozrejme dnes všetci hovoria o Bitcoine. Vidieť, ako sa pred ním umiestnilo Cardano, je pre nás skutočne veľkým prekvapením.”

Čo je to Cardano (ADA)? Kde sa dá kryptomena ADA kúpiť?

Prieskumu sa zúčastnilo 1385 respondentov z USA. Z ich ďalších odpovedí vyplýva:

  • viac než polovica očakáva cenu Bitcoinu do konca marca v rozmedzí medzi 51 000 až 60 000 USD.
  • 80% Plánuje tento mesiac kupovať tento mesiac ďalšie BTC
  • 8 z 10 respondentov je naladených býčie pre nasledujúcich 6 aj 12 mesiacov
  • Iba jeden z 5 respondentov tvrdí, že Bitcoin je v bubline
  • Ak Bitcoin spadne, väčšina nepredpokladá, že o viac než 40%
  • 60% respondentov verí, že kryptomeny sú najlepším držiteľom hodnoty – lepším než zlato, akcie či štátne dlhopisy najvyššej úrovne

Cardano má aj svojich kritikov

Kryptomena Cardano predviedla v posledných mesiášoch nevídaný rast a stala sa ďalšou, ktorá dokázala prekonať svoje historické maximá z predošlého bullrunu. Mnohí jej však vyčítajú, že stále nemá dokončené všetky sľubované fázy napriek tomu, že sa obchoduje už vyše 3 roky. Éra Goguen, ktorá má priniesť smart kontrakty, sa očakáva v druhom alebo treťom kvartáli.

K rastu ceny Cardano sa najnovšie vyjadril aj miliardár Michael Novogratz, šéf digitálnej banky Galaxy Digital, ktorá skrz svoju dcéru Galaxy Digital Assets v utorok spustila v Kanade svoje vlastné Bitcoin ETF.

,,Posledná otázka pred tým, než sa pôjdem osprchovať. Môže by niekto vysvetliť, preto tak výrazne rastie hodnota Cardano (ADA)? Buduje na tom niekto? Používa sa to? Prečo má takú vysokú trhovú kapitalizáciu? Malo by to byť aktívum vo fondoch? Je to jedna z kryptomien, ktorú som nikdy neobchodoval,“ napísal na Twitteri.

Hlavný predstaviteľ Cardano Charles Hoskinson mu krátko na to odpovedal: ,,Rád si s tebou zatelefonujem Mike,” na čo však Novogratz doteraz nereagoval. Hoskinson v komentároch neskôr poukázal na to, že Novogratz ho určite pozná, pretože sa dobre pozná s Josephom Lubinom, jedným z ďalších spoluzakladateľov Ethereum (podobne ako Hoskinson).

Je kritika Cardano oprávnená? (Názor autora článku)

Z časti aj áno. Novogratz správne naznačil, že Cardano zatiaľ neumožňuje vývojárom nič budovať. Očakávania sú teda obrovské, no zatiaľ nepodložené samotnou technológiou a rast ceny je teda poháňaný skôr marketingom a dôverou investorov, že bude dodaný produkt v takej kvalite, ako sa roky sľubuje. Inak povedané Cardano je stále funkčné len na akejsi teoretickej úrovni.

Rok 2021 bude pre povesť tejto kryptomeny extrémne dôležitý. Charles Hoskinson opakovane tvrdí, že éra Goguen, ktorá prinesie zmieňované smart kontrakty, je v dohľadne. Hovorí dokonca o prvej polovici roka 2021, hoci reálnejšia je tá druhá. Ak sa tak však nestane tento rok vôbec a príchod Goguen sa opäť odloží, povesť nedávno tretej najhodnotnejšej kryptomeny sa môže výrazne otriasť. A kritici Cardano, ktorí tvrdia, že je to nafúknutý vzdušný zámok, či dokonca podvod, môžu byť opäť bližšie pravde.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.