Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehliadaný dodatok v Infrastructure Bill spôsobil zdesenie. Týka sa majiteľov kryptomien

Článok

strach
Pixabay.com

Infrastructure Bill („Zákon o infraštruktúre), ktorý napriek veľkej snahe kryptolobistov prešiel v auguste americkým Senátom bez vytúženého dodatku, ktorý by zmiernil jeho dopad na americký trh s kryptomenami, obsahuje aj ďalší veľmi problémový odsek.

V auguste spôsobil Infrasturcture Bill v kryptomenovej komunite obavy hlavne z pohľadu samotných tvorcov trhu s kryptomenami. Zákon totiž v rámci definície pojmu “broker” zahŕňal pod svoje krídla nielen kryptomenové burzy či zmenárne, ale napríklad aj ťažiarov bitcoinu, validátorov Proof of stake blockchainov či softvérových vývojárov blockchain aplikácii. To znamená, že jeho pravidlami by sa museli riadiť aj tie entity, ktoré nemajú možnosť zákon dodržať, pretože v jeho znení znie, že zmieňované entity musia nahlasovať informácie o užívateľoch, ktorí ich technológiu používajú. V prípade ťažiarov, validátorov či vývojárov je to však nemožné.

Zákon napriek veľkej kritike kryptolobistov, ktorých v ich boji podporili viacerí americkí senátori, prešiel so Snemovne reprezentantov bez zmien. V nej by mal byť schválený v priebehu jesene, no bez pozmeňujúceho dodatku, ktorý by definíciu pojmu “broker” optimalizoval tak, aby nepodkopal trh s kryptomenami. Lobisti stále dúfajú, že dodatok sa im podarí pretlačiť do zákona práve v Snemovni reprezentantov, no šance sú skôr malé.

Problém číslo 2

Kým doposiaľ zmieňovaný problém v spojení s kryptomenami sa týkal “tvorcov trhu” – teda od búrz až po vývojárov, ťažiarov či validátorov, ďalší dodatok, ktorý bol doposiaľ prehliadaný (celý zákon má viac než 2700 strán), vzbudzuje obavy aj bežných majiteľov kryptomien.

Problematickú časť si všimla Proof of Stake Alliance, advokátska skupina kryptolobistov, pod ktorú patrí napríklad aj Coinbase Custody či kryptomena Solana Labs. Prehliadaná sekcia, ktorá môže byť napokon súčasťou Infrastructure Bill, sa môže dotýkať prakticky každého majiteľa kryptomien v USA.

Tí by totiž v prípade, že by v takomto znení prešiel Snemovňu reprezentantov, mali povinnosť oznámiť americkej vláde, že vlastnia kryptomeny v okamihu, keď ich celková hodnota presiahne 10 000 dolárov. Ak by to neurobili do 15 dní od momentu, ako ich kryptomeny nadobudnú takúto trhovú cenu, spôsobili by trestný čin.

Tento dodatok môže odštartovať novú vlnu diskusií naprieč americkým politickým spektrom. Infrastructure Bill je zákon, ktorý má skrz dane priviesť do amerického rozpočtu miliardy dolárov, ktoré majú byť v tejto dekáde použité na budovanie nových ciest či škôl naprieč USA. Je však tak obšírny, že sa dotýka aj trhu s kryptomenami, pričom silnejú obavy, že jeho nešťastné formulácie môžu tento mladý trh v USA výrazne podkopať. Čerpalo by z toho hlavne zahraničie, kde by sa firmy z kryptobrandže museli presťahovať pre neschopnosť dodržiavať americké zákony.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.