Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Enjin Coin sa odtrhol z reťaze, Bitcoin na ceste k $4000? (8.3.)

Článok

Report832019
Report832019

8. marec 2019 – Dnešný ranný prehľad trhu bude v znamení nevýrazných pohybov u cien kryptomien s najvyššou kapitalizáciou. Až s výnimkou jedného coinu, ktorý sa doslova odtrhol z reťaze.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné.

Bitcoin

Kryptomena Bitcoin sa drží nad úrovňou 3900 dolárov, no za posledných 24 hodín sa jej cena prakticky nezmenila. Pokiaľ berieme do úvahy cenu BTC za 7 dní, tak je v pluse o zhruba 1,5%.

btc

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Etheruem

Ethereum stratilo za posledný deň voči doláru jedno percento svojej hodnoty a aktuálne sa nachádza na cene $137,50. V pare s BTC stratilo 1,35%. Z týždenného pohľadu je Ethereum presne tam, kde pred 7 dňami.

eth

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP

Tretia najhodnotnejšia kryptomena XRP stratila voči doláru za posledných 24 hodín 0,70% a aktuálne sa obchoduje za približne $0,314 – $0,315. Voči BTC stratilo XRP 0.84%. Na rozdiel od Bitcoinu a Ethereum je však XRP v mínuse aj v týždennej štatistike, hoci nejde o žiadny výrazný prepad (-1,73%).

xrp

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Skokani dňa a týždňa

Spomedzi TOP50 coinov podľa CoinMarketCap sa za posledný deň najviac darilo Enjin Coinu (ENJ), ktorý pridal na hodnote o parádnych 77% (voči doláru aj BTC zhruba rovnako). Po včerajšom raste ENJ vychválil tento projekt aj šéf burzy Binance Changpeng Zhao, ktorý v komentári k nemu poznamenal, že “kvalitná technológia víťazí”. Vo včerajšom súhrne top správ dňa sme vás informovali o tom, že Enjin uviedol do prevádzky softvér, ktorý umožní implementáciu ERC1155 tokenov do najznámejšieho engine Unity, ktorý používajú milióny vývojárov hier. Okrem toho prispieva k rastu ceny ENJ aj informácia o tom, že tento ERC-20 token bude používaný v rámci smartphone Samsung Galaxy S10.

Za posledných 24 hodín sa darilo aj Basic Attention Tokenu (BAT), ktorý posilnil o viac než 10%, Chainlink poskočil o vyše 13%, nuž a Aurora, ktorá sa zaradila do TOP50, pridala až 54%. Z týždenného hľadiska sú na tom najlepšie Ravencoin (+146%), Aurora (+131%), Enjin Coin (+114%), Binance Coin (+32%) a Litecoin (+21%).

Kto oslabil?

Pokiaľ ide o posledných 24 hodín, najvýraznejšie prepady zaznamenal Binance Coin (-5,5%) a ABBC Coin (-20%). V oboch prípadoch však išlo o očakávanú korekciu predchádzajúceho výrazného rastu.

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

V tomto smere sa oproti včerajšku absolútne nič nezmenilo. Kapitalizácia je stále na úrovni 133 miliárd dolárov, BTC dominancia na približne 51.5% a volume nad 30 miliardami dolárov, čiže stále nečakane vysoko vzhľadom na to, že minulý rok počas bearmarketu bolo volume, teda denný objem obchodov, častokrát nižšie než 20 miliárd USD.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne