Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin nad $3900, Binance Coin krásne rastie, volume je vysoko (7.3.)

Článok

r
r

7. marec – Stále vysoké volume, Bitcoin nad $3900 a altcoiny v zelených číslach. Prečítajte si náš dnešný rýchly pohľad trhu s kryptomenami.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné.

Bitcoin (BTC)

Kráľ kryptomien posilnil za posledných 24 hodín o necelé jedno percent a nachádza sa nad úrovňou 3900 dolárov. Za posledných sedem dní je v pluse voči doláru o 1,35%.

BTC

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum (ETH)

Cena Ethereum sa za posledný deň voči doláru prakticky nepohla, stále je tesne pod $140. Ak ide o posledný týždeň, Ethereum je v pluse necelé percento.

eth

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

Ripple (XRP)

XRP rovnako ako Ethereum svoju cenu od nášho včerajšieho reportu takmer nezmenilo (-0,15%) a je na úrovni okolo $0.315. Z týždenného pohľadu je Ripple v pluse o necelé percento.

XRP

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani

Za posledných 24 hodín posilnila voči doláru najviac kryptomena Binance Coin (BNB) a to až o 15 percent. Ešte krajší je pohľad na graf za posledných 7 dní – tam je BNB v pluse až 53%.

Darilo sa aj tým, ktorí držia EOS, ktorý posilnil o takmer 6% za posledný deň a o 23% v priebehu posledných sedem dní.

Spomenúť treba aj menej známy ABBC Coin, ktorý je azda najväčším skokanom. Na CoinMarketCap je už 22. najhodnotnejšou kryptomenou, k čomu prispel najmä rast o 159% v priebehu posledného týždňa. Len včera zaznamenala táto kryptomena nárast o 65%.

Voči Bitcoinu sa spomedzi top kryptomien darilo v posledných 24 hodinách najviac Binance Coin (+14%), Litecoinu (+5%), Ontology (+4%) a spomínanému ABBC Coinu (+63%)

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC a volume

Dominancia BTC na trhu sa prakticky nezmenila – stále je na úrovni okolo 51,5%. Trhová kapitalizácia stúpla na 133,5 miliardy dolárov, čo je zhruba o 1,5 miliardy viac než včera. Volume (objem obchodov) je podľa CoinMarketCapu 31 miliárd dolárov, čo je výrazne viac, než prevažnú časť minulého roka a skôr v tomto smere pripomína obdobie posledného bullrunu.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne