Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin zmazal straty z minulého týždňa, altcoiny rastú (6.3.)

Článok

6.marec trh
6.marec trh

6.marec 2019 – Trh s kryptomenami je za posledných 24 hodín v zelených číslach. Hodnota väčšina popredných digitálnych mien rástla voči doláru aj voči Bitcoinu.

Najhodnotnejšia kryptomena Bitcoin posilnila o viac než 3 percentá a aktuálne je na hodnote približne 3850 dolárov. Bitcoinu sa tak podarilo zmazať straty z minulého týždňa a opäť sa môže pokúšať prekonať hranicu 4000 dolárov.

Graf BTC za posledných 7 dní:

BTC

BTCF

Trhová kapitalizácia je na úrovni 132 miliónov dolárov, čo je o 6 miliárd viac, než včera. Dominancia Bitcoinu klesla z 52,1% na 51.7% a to sa odzrkadlilo aj na raste niektorých popredných altcoinov.

Za posledných 24 hodín najvýraznejšie posilnil Litecoin, ktorý pridal voči doláru 14%, EOS posilnil o takmer 13% a Ontology o viac než 10%.

Ak by sme sa pozreli na bilanciu za posledných 7 dní, jednoznačným víťazom je Binance Coin, ktorý posilnil o takmer 38%. Výborne si počína aj Litecoin (18%) a Basic Attention Token (10%).

Pokiaľ ide o rast hodnoty voči Bitcoinu, najviac sa darilo za posledných 24 hodín Litecoinu, ktorý rástol voči BTC o viac než 11%, Ontology posilnilo o 7%, Ethereum pridalo 4%, EOS 9% a v miernom pluse (1-2%) skončili aj Bitcoin Cash, Binance Coin, Tron, Cardano či Monero.

Ripple (XRP) naopak oslabilo voči BTC o 0,70%, Stellar o 1%, Bitcoin SV o 1.57% a IOTA o viac než 2%.

Veľmi zaujímavý pohľad je na objem obchodov. CoinMarketCap uvádza volume na úrovni 34 miliárd dolárov, čo je výrazne viac, než sme boli zvyknutí po väčšinu bearmarketu.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne