Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prehľad trhu (9.4.): Altcoiny výrazne padli, Bitcoin zvyšuje dominanciu

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

9.4.2019 – Za posledný deň Bitcoin mierne klesol, no výraznejšie straty voči doláru zaznamenali takmer všetky popredné altcoiny.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. 

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Hodnota Bitcoinu klesla za posledný deň o 1,3% na 5200 dolárov. Za posledných sedem dní je BTC stále v peknom pluse 16%.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Cena Ethereum klesla za posledných 24 hodín voči doláru o 3,2% na 176 USD. Z týždenného pohľadu je v pluse 19%.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Ripple stratilo voči doláru za posledný deň 2,6% a nachádza sa na hodnote 0,35 USD. Za týždeň je v pluse 8%.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Skokanov za posledný deň veľa nie je. V zelených číslach skončilo len NANO (+6%), Tron (+3%), RavenCoin (2+%) a Crypto.com Chain (+2,5%).

Prepadákov bolo omnoho viac. Väčšina altov stratila voči doláru aspoň 3%. Najhoršie straty utrpeli Dogecoin (-13%), Bitcoin Diamond (-10%), Waves (-9%), Zilliqa (-8%), IOST (-9%), Lisk (-7%), ICON (-7%), NEO (-7%), Maker (-7%) či Bitcoin SV (-7%).

Z týždenného pohľadu sú vo výraznejšej strate Tezos (-8%), Waves (-9%), Chainlink (-7%) a Binance Coin (-6%). Ostatné altcoiny sú v plusových číslach, keďže práve takto pred týždňom Bitcoin výrazne vyletel cenou nahor.

Dominancia BTC, kapitalizácia, volume

Dominancia Bitcoinu na trhu stúpla za posledný deň o 0.7% na 51,3%, čo je hlavný dôvod spomínaného oslabovania altcoinov. Kapitalizácia je tesne pod úrovňou 180 miliárd dolárov, čo je zhruba o 4 miliardy USD menej, než včera. Volume je podľa CMC 56 miliárd USD, z toho tvorí objem obchodov s Bitcoinom 16 miliárd USD. Onchainfc.com naopak tvrdí, že reálne volume BTC je dnes len 637 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.