Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prehľad trhu (8.4.): Cena Bitcoinu bola na tohtoročnom maxime!

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

8.4.2019 – Cena Bitcoinu sa opäť šplhá hore, dnes ráno vytvoril BTC nové tohtoročné maximum.  Darí sa aj altcoinom.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. 

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Bitcoin posilnil za posledných 24 hodín o 2,5% a aktuálne je na hodnote 5280 dolárov. Nadránom však bol podľa CoinMarketCapu aj na hodnote 5315 USD, čo je jeho nové tohtoročné maximum. Z týždenného pohľadu je BTC v krásnom pluse 28%.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Ethereum posilnilo za posledný deň ešte výraznejšie – až o 8%. Cena jedného ETH je aktuálne 182 dolárov. Z týždenného pohľadu je Ethereum v pluse rovnako ako BTC o 28%.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Tretia najhodnotnejšia kryptomena Bitcoin a Ethereum v raste nenasledovala. XRP za posledný deň prakticky nezmenilo svoju cenu (+0,18%) a je na hodnote 0,36USD. Z týždenného pohľadu je voči doláru v pluse 16%.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Za posledný deň sa najviac darilo Verge (XVG), ktoré posilnilo voči doláru o 16%. Výrazne vyletelo aj NANO (+14%), Crypto.com Chain (+10%), Ethereum (+8%) a Ethereum Classic (+8%). Z týždenného pohľadu sú top skokanmi Bitcoin Cash (+86%), IOST (+57%), Ethereum Classic (+55%), DogeCoin (+55%) a Litecoin (+50%). Výraznejšie straty neevidujeme.

Kapitalizácia, volume, dominancia BTC

Kapitalizácia je na svojom tohtoročnom maxime – takmer 184 miliárd dolárov. Dominancia Bitcoinu je tam, kde včera, okolo 50.6%. Volume stúplo podľa CMC na 61 miliárd dolárov, z toho obchodovanie s Bitcoinom tvorí 17 miliárd USD. Podľa onchainfx.com je reálne volume u BTC podľa 10 najväčších búrz 656 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.