Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prehľad trhu (7.4.): “Pumpička” vyhnala cenu Bitcoinu opäť vyššie

Článok

prehľad trhu
prehľad trhu

7.4.2019 – Bitcoin opäť posilnil a v hre je tak stále aj možnosť útoku na jeho nové tohtoročné maximum, teda vyše 5300 dolárov. Viaceré alty zaznamenali pekný rast.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. 

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Bitcoin sa v priebehu posledných 24 hodín dvakrát pokúšal dostať nad hodnotu 5100 dolárov. Pri prvom pokuse nám až po výstrele k cene 5200 dolárov predviedol ukážkového “Barta” a rýchlo klesol tam, kde bol predtým, teda k úrovni okolo 5000 dolárov. “Silu“ nabral opäť po niekoľkých hodinách a dnes skoro ráno sa dostal nad hodnotu 5100 dolárov, kde sa zatiaľ úspešné drží. Za posledných 24 hodín je v pluse o 2 percentá a z týždenného pohľadu až o krásnych 25%.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Ethereum posilnilo za posledný deň o 1,7% na 167,6 dolára. Z týždenného pohľadu je v pluse takmer 19 percent.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Tretia najhodnotnejšia kryptomena na rozdiel od Bitcoinu a Ethereum voči doláru za posledný deň neposilnila a drží sa okolo ceny 0,36 USD. Za týždeň je v pluse 16%.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Najväčším skokanom za posledných 24 hodín je Ethereum Classic, ktorého cena vzrástla voči doláru o krásnych 22%. Dvojciferný nárast hodnoty evidujeme aj u AuguruRavenCoin (+13 resp. 14%). Darilo sa aj Waves (+7%) a Litecoinu, Bitcoin Cash a ICON, ktore posilnili zhruba o 6%. Výrazný prepad naopak evidujeme u IOST, ktorý klesol o 9 percent.

Top skokanmi z týždenného pohľadu sú Bitcoin Cash (+84%), IOST (+70%), Dogecoin (+60%),  Litecoin (+55%), Bitcoin Diamond (+47%) či Augur (+45%) či Ethereum Classic (+45%).

Trhová kapitalizácia, volume, dominancia BTC

Trh posilnil oproti včerajšku o 3 miliardy na 178 miliárd USD. Dominancia Bitcoinu je 50.5% a volume podľa CoinMarketCapu stúplo na 60 miliárd USD. Ako sme vás už viackrát informovali, tieto objemy obchodov môžu byť do výraznej miery zmanipulované. Napríklad CoinMarketCap tvrdí, že volume Bitcoinu je 17 miliárd dolárov, no onchainfx.com, ktorý berie do úvahy len údaje 10 najväčších búrz, uvádza je len 615 miliónov USD.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.