Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prehľad trhu (6.4.): Top skokani Bitcoin Gold, Zilliqa či IOST

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

6.4.2019 – Po rušnom úvode týždňa sa ceny kryptomien stabilizujú. Bitcoin za posledný deň mierne posilnil.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. 

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Hodnota Bitcoinu oproti včerajšku stúpla o jedno percento na 5030 dolárov. Z týždenného pohľadu je v pluse o krásnych 22 percent.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Ethereum posilnilo voči doláru tiež len nepatrne – o 0,7%. Za posledných sedem dní je v pluse 15%, jeho aktuálna hodnota je takmer 165 dolárov. V pare s Bitcoinom stratilo Ethereum za týždeň 5,8%.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

Ripple (XRP)

Hodnota Ripple klesla za posledný deň o dve percentá na 0,357 USD. Za sedem dní je voči doláru v pluse 14,5%. V páre s BTC kleslo XRP za posledný týždeň o 6%.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Najvýraznejší nárast za posledný deň evidujeme u Bitcoin Gold, až o 20%. Darilo sa aj Zilliqa (+11%), IOST (+10%), Steem (+9%), Decred (+8%),  BAT (+6%), OmiseGO (+6,5%), Monero (+5%) či Bitcoin Diamond (+5%). Výraznejšie neoslabila žiadna popredná kryptomena, azda s výnimkou PundiX, ktoré kleslo o takmer 4%.

Z týždenného pohľadu sú top skokanmi Bitcoin Cash (+70%), Dogecoin (+64%), Bitcoin Gold (+48%), Litecoin (+43%) či NEO (+33%).

Kapitalizácia, volume, dominancia BTC

Kapitalizácia trhu sa ustálila nad 175 miliardami dolárov a v tomto smere neevidujeme za posledný deň žiadny výrazný posun. Stúpla však mierne dominancia Bitcoinu, konkrétne o 0,2% na 50.4%. Volume podľa CoinMarketCapu je 50 miliárd dolárov, pri samotnom Bitcoine 16 miliárd. Podľa onchainfx.com je reálný objem obchodovania s BTC výrazne nižšíí – len 472 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.