Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prehľad trhu (5.4.): Bitcoin bojuje o $5000, jeho dominancia klesá

Článok

Prehľad trhu 5.4.2019
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

5.4.2019 – Po rušnom úvode týždňa bol posledný deň v znamení menej výrazných pohybov. Bitcoin sa snaží udržať cenu okolo 5000 dolárov, altcoiny zväčša posilňujú. 

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. 

Bitcoin

BTC je stále tesne pod úrovňou 5000 dolárov. Za posledný deň sa pod ňu viackrát prepadol, pričom podľa CoinMarketCapu bol najnižšie okolo sumy 4850 USD. Zdá sa však, že záujem udržať Bitcoin v týchto úrovniach s potenciálom ďalšieho rastu je zatiaľ veľký. Z denného pohľadu BTC oslabil o jedno percento, z týždenného je v krásnom pluse 22,5%.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Ethereum sa aktuálne obchoduje za približne 164 dolárov, čo je identická suma ako vo štvrtok a o 17% viac, než takto pred týždňom.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

XRP z troch najhodnotnejších kryptomien posilnilo najvýraznejšie – za posledný deň až o 6,5% na 0,37 USD. Z týždenného pohľadu je v pluse takmer 20%, čo znamená, že Ripple sa už takmer podarilo dohnať aj stratu v páre s Bitcoinom.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Klesajúca dominancia Bitcoinu na trhu prispieva k peknému rastu viacerých altcoinov. Okrem spomínaného XRP, ktoré za posledných 24 hodín posilnilo voči doláru o sedem percent, sa darilo aj PundiX (+45%), IOST (+13,5%), Crypto.com Chain (+11%), OmiseGO (+10%), NEO (+5%), Ethereum Classic (+5%). Najvýraznejší prepad zaznamenali dva “bitcoin cash-e” Bitcoin Cash (-5,5%) a Bitcoin Cash SV (-6,5%) v spoločnosti Tezosu (-5%).

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Aktuálna trhová kapitalizácia je 175 miliárd dolárov, čo je približne rovnaké číslo ako včera. Dominancia Bitcoinu však klesla na 50.2%, čiže na hodnotu rovnakú tej spred veľkej utorňajšej pumpy. Znamená to v podstate to, že altcoiny zmazávajú svoje straty voči Bitcoinu a využívajú jeho stabilizáciu na posilnenie. Pokiaľ ide o volume, podľa CoinMarketCapu je aktuálne 60 miliárd dolárov, čo je o 20 miliárd menej než vo štvrtok. Konkrétne u Bitcoinu je reportované volume 17 miliárd USD. Podľa OnchainFX, ktorý uvádza len volume popredných búrz je skutočný objem obchodovania s Bitcoinom len okolo 700 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne