Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prehľad trhu (31.3.): Bitcoin sa nehýbe, top skokani Tezos a Aeternity

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

31.3.2019 – Posledný marcový víkend zatiaľ veľa vzruchu na trhu s kryptomenami nepriniesol. Bitcoin je presne tam, kde bol takto pred 24 hodinami.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Aktuálna cena Bitcoinu je podľa CoinMarketCapu 4100 dolárov, čo je presne také isté číslo, ako deň dozadu. Z týždenného pohľadu je v pluse 2 percentá.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Etheruem

Cena Ethereum je 141 dolárov, čo je o 1,5 percenta menej, než včera. Z týždenného pohľadu je v pluse 2,8 percenta.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP

Ripple ako tretia najhodnotnejšia kryptomena klesla za posledný deň o 0,3% a za týždeň o 1,6 percenta. Aktuálne stojí 0.309 USD.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Skokani a prepadáky

Skokanmi dňa sú Tezos (+14%), Aeternity (+9%) a Qtum (+6%). Z týdenného pohľadu sa najviac darilo Maximine Coin (+88%), Tezos (+50%), KuCoin Shares (+43%) a BAT (+25%). Za zmienku stojí aj týždňový rast EOS (+14%), Cardano (+14%) či Dash (+12%). Najvýraznejší pád zaznamenali tento týždeň Crypto.com Chain a DigiByte, až o 30 respektíve 16 percent. Za posledný deň sme ziadny výraznejší prepad hodnoty medzi top kryptomenami nezaznamenali.

Kapitalizácia, volume, dominancia BTC

Trhová kapitalizácia je tam kde včera, tesne pod úrovňou 144 miliárd dolárov. Dominancia Bitcoinu je 50.2%, čiže taká, ako včera, no zároveň najnižšia od augusta 2018. Volume podľa CoinMarketCapu je vyše 30 miliárd dolárov, z toho tvorí Bitcoin volume 8,8 miliardy. Podľa onchainix.com je však reálne volume Bitcoinu len 131 miliónov dolárov. Posúďte sami, ktorému údaju veríte viac.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.