Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prehľad trhu (3.4.): Bitcoin prekonal už $5000, no zatiaľ túto hranicu neudržal!

Článok

prehľad trhu 3.4.2019
prehľad trhu 3.4.2019

3.4.2019 – Po týždňoch relatívnej nudy sa na trhu s kryptomenami dejú veľmi zaujímavé veci. Bitcoin po včerajšom prudkom posilnení pokračoval v raste aj posledných 24 hodín.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Najmä v takýto deň sa môžu veľmi rýchlo zmeniť.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Najhodnotnejšia kryptomena na svete posilnila za posledných 24 hodín o ďalších takmer 10 percent a dokonca sa mu podarilo prekonať už aj psychologicky silnú hranicu 5000 dolárov. Nad ňou sa síce zatiaľ neudržal, no v čase písania textu má hodnotu 4930 dolárov (podľa CoinMarketCapu). To je o 22 percent viac než takto pred týždňom.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Hodnota Ethereum aktuálne predstavuje vyše 166 dolárov, čo je rovnako ako v prípade Bitcoinu o viac než 20% viac, než pred 7 dňami. Ethereum za posledných 24 hodín posilnilo voči doláru ešte výraznejšie než Bitcoin – až o 13%.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

Ripple (XRP)

Cena Ripple (XRP) voči doláru rastie vďaka nárastu hodnoty Bitcoinu a aktuálne predstavuje 0,348 USD. Za posledný deň XRP posilnilo o 7 percent a za týždeň o 13%. V páre s Bitcoinom je však v červených číslach.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Včerajšia rýchla pumpa, počas ktorej sa do trhu nalialo v priebehu dvoch hodín 16 miliárd dolárov, spôsobila obrovský skok cien kryptomien voči doláru, no zároveň krvácanie altcoinov v páre s Bitcoinom. Posledných 24 hodín však už bolo v tomto smere zaujímavejších aj pre altcoiny.

Za posledný deň totiž rástla hodnota mnohých z nich ešte výraznejšie, než Bitcoinu. Napríklad taký Bitcoin Cash posilnil o 42%, Litecoin o 24%, Cardano o 18%, Bitcoin SV o22%, NEM o 23%, Dogecoin o 25%, Augur o 30%, Nano o 18% či KuCoin Shares o 16%. Všetky tieto kryptomeny sú teda v peknom pluse aj voči BTC.

Voči doláru o žiadnych prepadákoch písať dnes nemôžeme, keďže všetky kryptomeny s výnimkou stablecoinov sú v zelených číslach. V páre s Bitcoinom najviac stratil Ravencoin (-12%), IOST (-9%), či BitTorrent (-7%)

Kapitalizácia, dominancia Bitcoinu a volume

Kapitalizácia trhu stúpla oproti včerajšku o ďalších 11 miliárd dolárov už na 171 miliárd USD. Dominancia Bitcoinu na trhu však klesla, z čoho ťažia altcoiny. Kým včera bola nad 52%, dnes je to už len 50.6%.

Šokujúce číslo uvádza CoinMarketCap v prípade denného volume – to je na základe údajov všetkých búrz až 85 miliárd dolárov, objem obchodov s Bitcoinom z toho predstavuje 23 miliárd USD. My však týmto údajom veľmi neveríme. Nedávne štúdie totiž naznačili, že väčšina z nich je falšovaná. Pre porovnanie onchainfx.com uvádza, že reálne volume 10 najväčších búrz, ktoré svoje dáta s najväčšou pravdepodobnosťou nenafukujú, je u Bitcoinu aktuálne 1,7 miliardy dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.