Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prehľad trhu (29.3.): Po včerajšom raste malé oslabenie, Bitcoin dominancia klesá

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

29.3.2019 – Za posledných 24 hodín väčšina popredných kryptomien voči doláru oslabila, no nejde o žiadne výrazne prepady. Dominancia Bitcoinu opäť klesla, z čoho vyťažilo pár kryptomien v podobe pekného rastu.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Hodnota Bitcoinu oproti včerajšiemu ránu klesla o 0,65% na približne 4050 dolárov. Z týždenného pohľadu je presne tam, kde bol minulý piatok (rozdiel +0,4%).

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Ethereum z týždenného pohľadu mierne posilnilo (+0,90%), no za posledný deň kleslo o 1%. Aktuálne stojí jedno ETH podľa CoinMarketCapu 138,3 dolárov.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Tretia najhodnotnejšia kryptomena podľa trhovej kapitalizácie padla o 0,6% za deň a o 1,5% za posledných 7 dní. XRP aktuálne stojí $0,307.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Skokani a prepadáky

Top skokanom posledného dňa medzi poprednými kryptomenami (TOP50) je KuCoin Shares (KCS), ktorý posilnil o viac než 12%. Tento skok možno pripísať správe o tom, že burza KuCoin spúšťa svoje vlastné riešenie pre ICO na spôsob úspešného Binance Launchpad. Pekne rástol aj Basic Attention Token (BAT), ktorý posilnil o 10%, Tezos (+6%), Cardano (+4%), či NEM (+4%).

Za posledný deň sa naopak menej darilo Augur (-6,6%), Moneru (-3%) a Crypto.com Chain (-3%).

Dominancia BTC, kapitalizácia, volume

Dnes najprv upozorňujeme na dominanciu Bitcoin na trhu. Aktuálne je na hodnote 50.2%, čo je najmenej od 12. augusta 2018. Celková kapitalizácia na trhu sa oproti včerajšku výrazne nezmenila – je tesne pod 142 miliardami dolárov. Pokiaľ ide o volume, CoinMarketCap tvrdí, že je 32 miliárd dolárov. Tomuto údaju však vzhľadom na štúdie, o ktorých sme písali v posledných dňoch (a dnes sa môžete tešiť na ďalšie články na tuto tému) neveríme. Oveľa reálnejšie preto znie údaj od onchainfx.com, ktorý reportuje reálne volume u Bitcoinu na úrovni 221 miliónov dolárov (CoinMarketCap uvádza až 9 miliárd USD).

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.