Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prehľad trhu (2.4.): Obrovská pumpa na Bitcoin, vyletel o 18%!

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

2.4.2019 – Plánovali ste dokupovať? Nuž, možno teraz banujete. Bitcoin urobil obrovskú pumpu a nie, už nie je už 1. apríl. Aktuálne je okolo ceny 4800 dolárov. Jeho cena sa však môže v najbližších hodinách rýchlo meniť.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Najmä v takýto deň sa môžu veľmi rýchlo zmeniť.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Posledné dve hodiny sa s Bitcoinom dejú šialené veci. Cena najhodnotnejšej krypotmeny poslnila za posledný deň už o 18% (väčšina rastu spôsobili spomínané posledné 2 hodiny) a aktuálne je podľa CoinMarketCapu nad hodnotou 4800 dolárov. Ešte včera bola pritom len 4100 dolárov. Upozorňujeme, že trh je v týchto minútach veľmi volatilný a prísť môže veľká korekcia, no i ďalší rast (v oboch smeroch aj stovky USD). Buďte preto veľmi opatrní. Dnes vám prinesie pre náš portál technickú analýzu páru BTC/USD trejder Marek Vaňha, sme zvedaví na jeho pohľad. Ostaňte nás preto sledovať.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Ethereum sa vďaka Bitcoinu vezie voči doláru hore – aktuálne je jeho cene 152 dolárov, čo je o 7 percent viac než včera a o 12 percent viac než pred týždňom. Voči BTC však Ethereum kleslo za posledný deň o 9%.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP

Ripple posilnilo vďaka bitcoinovej pumpe voči doláru o 7,5% na 0,333 USD. Z týždenného pohľadu je v pluse 10%. V páre s BTC oslabilo XRP za posledný deň o 9%.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Top skokanom dňa je samozrejme Bitcoin, ktorého cena vyletela hore o 18%. Voči doláru zaznamenali krásny rast aj Tron (+12%), IOTA (+10%), NEM (+11%), VeChain (+12%), DogeCoin (+22%), ByteCoin (+17%), DigiByte (+13%) a IOST (+24%). Avšak len DogeCoinIOST sú v tomto momente za posledný deň v zelených číslach aj v páre s Bitcoinom.

Ak by sme sa totiž pozreli na tabuľku altcoinov v páre s Bitcoinom, uvidíme v tomto momente červené more. Napríklad taký Tezos padol voči BTC až o 20%, BAT o 13% či Ethereum o 9%. To je však pri takýchto obrovských rastoch BTC bežné. Otázne je len to, ako sa tomu prispôsobí trh a čí pôjde o “výplach” oboma smermi, alebo začnú altcoiny opäť rásť, keď sa BTC ustáli.

Trhová kapitalizácia, volume a dominancia BTC

Najprv spomenieme dominanciu Bitcoinu – tá je na úrovni 52.1%, čo je až o dve percentá viac než včera. Bitcoin jednoducho teraz alty vyciciava. Kapitalizácia trhu stúpla na 160 miliárd USD, o takmer 15 miliárd za posledný deň.  Volume je podľa CoinMarketCapu až 44 miliárd USD, z toho BTC tvorí 13 miliárd. Podľa onchainfx.com, ktorý ráta len volume popredných búrz, je však volume Bitcoinu len 696 miliónov USD (no aj tak 2x viac než včera).

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.