Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prehľad trhu (11.4.): Bitcoin vytvoril tohtoročné maximum, no potom padol

Článok

BTC pád
BTC pád

11.4.2019 – Bitcoin vyletel na nové tohtoročné maximum, no potom padol nižšie, než bol včera. To výrazne zamávalo s altcoinami.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. 

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Bitcoin včera večer vytvoril nové tohtoročné maximum a zároveň najvyššiu hodnotu od 22. novembra 2018, keď sa vyšplhal na cenu 5420 USD (podľa CoinMarketCap). Túto cenu žiaľ neudržal a predviedol ukážkového “Bárta”. Napokon to s BTC dopadol tak, že je s cenou ešte nižšie, než včera, konkrétne o 0,7%. Tento pohyb však ešte výraznejšie oslabil altcoiny. Z týždenného pohľadu je v pluse 4%.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Ethereum kleslo “vďaka“ pump-and-dump Bitcoinu za posledný deň o vyše 5% na 171 dolárov. Z týždenného pohľadu je v pluse 5%.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Nedarilo sa ani Ripple. Hodnota XRP klesla za posledný deň o 4,5% a za týždeň je v mínuse 1,4%. Aktuálna cena XRP je 0,339 USD.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Posledný deň bol v znamení výplachu altcoinov. Len dva z prvej 50-ky zaznamenali rast. Ide o Tezos, ktorý posilnil o 3% a Crypto.com Chain, ktorý vyletel o ďalších 26%. Táto kryptomena zažíva vskutku výborné obdobie.

Prepadákov bolo mnoho – 48 z 50 top kryptomien podľa kapitalizácie skončilo v červených číslach. Dvojciferné straty tesne nad úroveň 10% evidujeme u AugurIOST. Mnoho coinov však strácalo v rozmedzí medzi piatim až 10 percentami: Ethereum, Bitcoin Cash, Stellar, Tron, Dash, IOTA, Neo, Ethereum Classic, Ontology, VeChain, Basic Attention Token, Waves, Decred, Nano, RavenCoin, Zilliqa, Bytecoinm Aeternity, PundiX či Verge.

Dominancia BTC, volume, kapitalizácia

Kapitalizácia trhu klesla o viac než 2 miliardy na 177,5 miliardy USD. Dominancia Bitcoinu sa blíži k 52%, čo sa prejavuje na stratách altcoinov nielen voči doláru, ale aj voči BTC. Volume je podľa CMC 56 miliárd USD, z toho u BTC 16 miliárd. OnchainFx.com tvrdí, že reálne volume BTC je len 800 miliónov USD.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.