Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prehľad trhu (10.4.): Altcoiny zmazali časť včerajších strát, Bitcoin nad $5200

Článok

Ptrhu
Ptrhu

10.4. Bitcoin za posledný deň mierne posilnil a zároveň jeho dominancia na trhu klesla. Altcoiny vďaka tomu zmazali časť včerajších strát.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. 

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Hodnota Bitcoinu stúpla oproti včerajšku o pol percenta na 5250 dolárov. Z týždenného pohľadu je BTC v pluse 6%.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Ethereum posilnilo za posledný deň o takmer 2,5% a stúplo na vyše 180 dolárov. Za 7 dní je v pluse 8%.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Tretia najhodnotnejšia kryptomena posilnila za 24 hodín o jedno percento, no z týždenného pohľadu je presne tam, kde minulú stredu – na približne 0,35 USD.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Najvýraznejší skok zaznamenal ABBC Coin, ktorý vystrelil o 63% a zaradil sa medzi kryptomeny s kapitalizáciou vyše 144 miliónov dolárov. Darilo sa aj Crypto.com Chain (+9%), IOST (+7%), Waves (+7%), EOS (+7%), Binance Coin (+6%). Výraznejšie straty nezaznamenali žiadne popredné kryptomeny. Jedinými, ktoré skončili v červených číslach sú StellarVerge (-2%).

Z týždenného pohľadu sa najviac  darí Ethereum Classic, Crypto.com ChainNANO, ktoré rástli o viac než 20%. Binance Coin, Maker, Bistoin SV, Cardano, DogecoinWaves sú naopak na tom horšie než pred týždňom.

Dominancia BTC, volume, kapitalizácia

Kapitalizácia trhu stúpla oproti včerajšku o 2,5 miliardy dolárov na 182,5 miliardy USD. Dominancia Bitcoinu klesla z 51.6% na 50.8%, čo znamená, že nové peniaze sa preliali do altcoinov, ktoré vďaka tomu zmazali časť včerajšieho “výplachu”. Volume je podľa CoinMarketCapu 50 miliárd USD, z toho tvorí Bitcoin 14 miliárd. Podľa oinchainfx.com je reálne volume BTC len 467 miliárd USD.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.