Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prehľad trhu (1.4.): Bitcoin uzavrel týždeň v zelenom, jeho dominancia klesá

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoin za posledný týždeň velmi nevýrazne navýšil svoju hodnotu voči doláru. Jeho dominancia na trhu zároveň klesá, čo vytvára príležitosť pre altcoiny.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Najhodnotnejšia kryptomena posilnila voči doláru za posledný deň o 0,71% a za posledný týždeň o 2,5%. Aktuálna cena jedného BTC je podľa CoinMarketCapu 4130 dolárov.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Ethereum posilnilo za posledný týždeň z TOP3-ky najvýraznejšie, až o 3,7%. Za posledný deň stúplo o takmer percento na hodnotu 142,3 USD.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

Ripple (XRP)

Ripple sa posledný mesiac darí spomedzi prvých troch kryptomien na trhu najmenej, no tento týždeň skončilo v plusových hodnotách (+1,1%). Posilnenie o percento doviedlo Ripple za posledný deň k hodnote 0,312 USD.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Skokani a prepadáky

Z denného pohľadu najvýraznejšie posilnil Dash (+12,5%), NANO (+9,5%), Monero (+8%), BAT (+8%), a 0x (+7,5%). Top skokanmi týždňa sú Maximine Coin (+76%), Tezos (+57%),  Basic Attention Token (+40%), KuCoin Shares (+31%), Nano (+15%) a 0x (+15%).

Výraznejšie za posledný deň oslabil len Crypto.com Chain, o 4%. Z týždenného pohľadu sa najviac prepadla práve táto kryptomena, o 26%. Výraznejšie oslabenie zaznamenal aj DigiByte (-12%) a Maker (-4%).

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu posilnila za posledný deň o takmer 1,5 miliardy dolárov na 145,3 miliardy USD. Dominancia Bitcoinu zároveň klesla na 50,1%, čo je najmenej od 12. augusta. Nahráva to špekuláciam, že pred tohtoročným Consensus 2019 by mohli altcoiny opäť začať výraznejšie rásť.

Pokiaľ ide o volume, podľa CoinMarketCapu je 32 miliárd dolárov, z toho tvorí Bitcoin 9,6 miliardy USD. Podľa onchainfx.com je však reálne volume Bitcoinu aktuálne menej než 200 miliónov USD.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.