Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (9.8.): Ethereum stratilo takmer 5%, Bitcoin pod $12k

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

10.7.2019 – Posledných 24 hodín bolo na trhu s kryptomenami v znamení miernych pohybov. Bitcoin je pod hranicou $12 000.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin sa aktuálne obchoduje za 11 850 dolárov, čo je o pol percenta menej než včera. V porovnaní s minulým piatkom je v pluse pekných 14 percent. Pokiaľ ide o posledný deň, najvyššie bol na cene 11 950 USD, najnižšie na hodnote 11 500 USD.

btc

Ethereum

Cena Ethereum klesla dosť výrazne – až o 4,5% na 216 dolárov. 7 dní dozadu bola cena Ethereum o 1,5% vyššia, než je dnes. V páre s bitcoinom je Ethereum za týždeň v strate 13%.

eth

XRP (Ripple)

XRP Oslabilo o 1,5% na 0,305 USD. V porovnaní s minulým týždňom je v mínuse takmer štyri percentá. Voči bitcoinu je XRP v mínuse za týždeň  15%.

xrp

Top skokani a prepadáky

Na trhu nájdeme aktuálne dvoch výrazných skokanov. Najvýraznejšie narástla hodnota Bytecoinu, ktorý posilnil o 25% a vrátil sa do TOP50. Druhý výrazný rast urobila Egretia (+19%), ktorá je však stále za týždeň vo výraznej strate 32%. Za zmienku ešte stojí rast VSystems (+9%) a Tezos (+5%).

Pokiaľ ide o prepadáky, výraznejšie stratilo Ethereum (-4,5%), Cosmos (-5,5%), NEM (-5%), Decred (-7%), BAT (-5,5%) a IOST (-6%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu klesla o necelé dve miliardy na 306 miliárd USD. Dominancia Bitcoinu medzitým narástla už na 69.2%, teda o ďalších 0,3% oproti včerajšku. Takúto vysokú dominanciu BTC sme nevideli od 20. marca 2017.

Volume je podľa CoinMarketCapu 57 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s BTC necelých 20 miliárd. Onchainfx.com podľa svojej prísnejšej metodológie uvádza reálne volume obchodovania s bitcoinom na úrovni 1,4 miliardy USD.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.