Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (9.6.): Zatiaľ to nejde ani jedným smerom, altcoiny začali oslabovať

Článok

prehlad-trhu-bitcoin

9.6.2019 – Cena Bitcoinu ide v posledných dňoch “do strany”. Jeho dominancia na trhu však rastie, čo spôsobuje oslabovanie altcoinov.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné.

Bitcoin

Hodnota Bitcoinu je aktuálne 7900 dolárov, čo je o jedno percento menej než v sobotu. Za posledný deň bol najvyššie na cene 8040 dolárov a najnižšie na 7840 USD. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom je v strate takmer deväť percent.

btc

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Druhá najhodnotnejšia kryptomena oslabila o takmer 3 percentá na necelých 243 dolárov. Je to o 10 percent menej, než stálo Ethereum minulú nedeľu.

eth

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Hodnota kryptomeny spoločnosti Ripple klesla rovnako ako Ethereum o necelé 3 percentá na 0,41 USD. Z týždenného pohľadu stratilo XRP v porovnaní s Bitcoinom a Ethereum o čosi menej – o zhruba 6 percent.

xrp

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

V prvej 50-ke kryptomien aktuálne nájdeme tri, ktoré sú v zelených číslach, ak berieme do úvahy posledných 24 hodín. Ide o Ravencoin (+8%), Augur (+6%) a Komodo (+5%). Približne tam, kde včera, sú v dolárovej hodnote Litecoin, Maker a OmiseGO. Ostatné altcoiny oslabovali, hoci väčšina z nich nie velmi výrazne. Štyri a viac percentné straty evidujeme u Zcash (-4%), Crypto.com Chain (-5%), Chainlink (-4%), Lisk (-4%), Zilliqa (-5%), 0x (-6%) a DigiByte (-6%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Trh oproti včerajšku prišiel o 2,5 miliardy dolárov a je na úrovni 252,5 miliardy USD. Dominancia Bitcoinu však stúpla o 0,2% na 55.6%, čo sa prejavilo na spomínanom oslabovaní väčšiny altcocinov.

Volume je opäť nižšie – okolo 56 miliárd dolárov. Obchodovanie s Bitcoinom tvorí 16 miliárd dolárov. Hoci sú tieto údaje podľa viacerých štúdii skreslené a nafúknuté, ide o nižšie čísla, než v predchádzajúcich týždňoch. Klesajúci objem obchodov môže byť aj signálom straty sily zo strany býkov. Avšak to je len špekulácia. Onchainfx.com reportuje reálne volume BTC na úrovni 393 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne