Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (9.5.): Bitcoin prekonal $6000 a vytvoril polročné high!

Avatar

Článok

zo dňa

prehlad-trhu-bitcoin

9.5.2019 – Bitcoin sa prvýkrát v tomto roku dostal nad cenu 6000 dolárov a pokračuje v trende posilňovania. Altcoiny zároveň stále viac oslabujú.

Bitcoin

Cena Bitcoinu sa dostala prvýkrát od 14. novembra 2018 dostala nad 6000 dolárov, pričom aktuálne sa nachádza na úrovni 6100 USD. Za deň ide o nárast 3,5%, z týždenného pohľadu už 12,5%.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Cena Ethereum napriek rastu Bitcoinu voči doláru vôbec neposilnila a zostala na 170,50 USD. Z týždenného pohľadu je Ethereum v pluse 5,80%.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Tretia najhodnotnejšia kryptomena XRP podobne ako Ethereum za posledný deň neposilnila ani o jedno percento a je tam, kde včera – teda na cene okolo 0,30 USD. Z týždenného pohľadu je XRP v mínuse 1,2%.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Rast Bitcinu väčšine altcoinov k rastu nepomohol, práve naopak mnohé stratili výraznejšie v páre s BTC. Výnimkou sú len Bitcoin SV (+9%), Waves (+6%), Bitcoin Gold (+5,5%) a Chainlink (+7%), ktoré skončili v miernom pluse aj voči Bitcoinu.

Napriek rastu Bitcoinu sú v dolárovej strate za posledný deň viaceré krypotmeny vrátane Binance Coin (-2,3%), Cosmos (-4,5%), IOTA (-4,5%), BAT (-7%), ByteCoin (-7%), či ABBC Coin (-11%).

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu stúpla na 188 miliárd dolárov, čiže o ďalšie 4 miliardy dolárov. Zároveň stúpla dominancia Bitcoin už na 57.1%, čo sa prejavuje na ďalšom oslabovaní hodnoty altocinov v páre s BTC. Takto vysoko nebola dominancia Bitcoinu od 12. septembra minulého roka.

Volume je aktuálne podľa CoinMarketCapu 46 miliárd dolárov, pričom obchodovanie s Bitcoinom z toho tvorí 16 miliárd. Podľa onchainfx.com je reálne volume BTC 530 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Kryptomeny

Krypto správy dňa (20.7.): FED, BlackRock, Buffett, Samsung či Libra

Avatar

Článok

zo dňa

od

Kryptomeny

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Šéf Fedu nie je z kryptomien nadšený

Šéf FEDU v americkom štáte St. Louis James Bullard vníma kryptomeny ako súčasť globálnej menovej konkurencie voči doláru a myslí si, že v konečnom dôsledku sú pre trh nezdravé. Viac sa dozviete v tomto článku.  

Šéf FEDu nie je z kryptomien nadšený

Coinbase z ničoho nič zrušila službu Bundle

Americká kryptozmenáreň Coinbase sa rozhodla ukončiť ponúkanie služby Coinbase Bundle a to bez toho, aby poskytla konkrétne dôvody tohto kroku. Služba Coinbase Bundle vznikla na jeseň 2018 s cieľom poskytnúť zákazníkom príležitosť na nákup viacerých popredných kryptomien naraz podľa toho, aké mali zastúpenie na trhovej kapitalizácii. Podrobnosti sa dozviete tu.

Coinbase z ničoho nič zrušila službu Bundle

CEO BlackRock: Nepotrebujeme Libru, potrebujeme technológiu

Generálny riaditeľ najväčšieho svetového poskytovateľa devízových obchodov BlackRock Larry Fink povedal v rozhovore pre CNBC, že existuje obrovský dopyt po možnostiach demokratizácie výmeny cudzích mien pri cezhraničných transakciách a po znížení poplatkov za tieto výmeny. Viac sme sa tejto téme venovali v tomto článku.  

CEO BlackRock: Nepotrebujeme Libru, potrebujeme technológiu

CEO Circle prijal pozvanie na obed s  Buffettom

CEO spoločnosti Circle Jeremy Allaire prijal pozvanie od CEO kryptomeny Tron Justina Suna na spoločný obed s tretím najbohatším človekom na svete investičným mágom Warrenom Buffettom z Berkshite Hathaway. Allaire je tak tretím známym predstaviteľom kryptopriemyslu, ktorý bude mať príležitosť hovoriť s 88-ročným Buffettom o kryptomenách a blockchaine. Podrobnosti sa dozviete tu.

CEO Circle prijal pozvanie na obed s Warrenom Buffettom

Problematická ochranná známka Samsung Coin?

Kórejský gigant  Samsung informoval, že, že osoba Kim Nam-jin, ktorá 10. júla požiadala o registráciu ochrannej známky na slovo “Samsung Coin” v kórejčine aj angličtine, nemá so spoločnosťou nič spoločné. Tá istá osoba sa snažila registrovať aj ochrannú známku na kombináciu slov “ThinQ Wallet”, čo je názov kryptopeňaženky, ktorú pripravuje spoločnosť LG Electronics. Spoločnosť LG však informovala, že na tento názor už vlastní copyright. Špekulácie o tom, či Samsung vydá vlastnú kryptomenu teda zostávajú naďalej len fámami. Isté však je, že Juhokórejčania sa zaujímajú o blockchain a kryptomeny. Len nedávno vydali aktualizovaný softvérový vývojový nástroj (SDK) pre vývoj decentralizovaných aplikácii (DApps) na ich zariadeniach. Pilotným mobilom, ktorý podporuje kryptomeny, aj keď len v niektorých regiónoch, je vlajková loď Samsung Galaxy S10. (cointelegraph.com)

Weidemann nie je proti Libre, no dvíha varovný prst

Jens Weidemann, popredný predstaviteľ Európskej centrálnej banky (ECB) a prezident Deutsche Bundesbank, uviedol počas stretnutí zástupcov G7, že stablecoiny, teda kryptomeny, ktoré sú navrhnuté tak, aby kopírovali hodnotu inej fiatovej meny, napríklad dolára, ponúkajú užívateľom príležitosti na prosperitu, ale treba brať ohľad aj na možné riziká. ,,Nie je dôvod, aby sme boli vystrašení, ale musíme byť ostražití,” uviedol k stablecoinom, spomedzi ktorých vzbudzuje aktuálne najväčšiu pozornosť pripravovaná kryptomena Facebooku Libra.

Weidemann hovoril v prospech tohto projektu, no upozornil, že Facebook musí splniť svoje sľuby, ktoré dal regulátorom. Mnohí iní politici jeho názor nezdieľajú. Francúzsky minister financií Bruno Le Maire uviedol, že „nemôžu akceptovať súkromné spoločnosti, ktoré vydávajú svoje vlastné meny bez demokratickej kontroly.”

Rýchle správy

WEX: Bývalý CEO kryptoburzy WEX Dmitri Vayiliev bol zatknutý v Taliansku. Už v apríli sa stal predmetom vyšetrovania trestného činu týkajúceho sa podvádzania investora v Kazachstane. Burza WEX medzitým podlieha vyšetrovaniu podvodov vo výške 4 miliárd dolárov zo strany Grécka a USA. Jej zakladateľ Alexander Vinnik sa medzitým nachádza vo väzbe v Grécku.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Kryptomeny

CEO Circle prijal pozvanie na obed s Warrenom Buffettom

Avatar

Článok

zo dňa

od

Warren Buffet o Bitcoin

CEO spoločnosti Circle Jeremy Allaire prijal pozvanie od CEO kryptomeny Tron Justina Suna na spoločný obed s tretím najbohatším človekom na svete investičným mágom Warrenom Buffettom z Berkshite Hathaway.

Allaire je tak tretím známym predstaviteľom kryptopriemyslu, ktorý bude mať príležitosť hovoriť s 88-ročným Buffettom o kryptomenách a blockchaine. Už dávnejšie prijal pozvanie od Justina Suna aj tvorca Litecoinu Charlie Lee.

Príležitosť obedovať s Buffettom a rozprávať sa s ním na akúkoľvek tému vznikla vďaka tomu, že Justin Sun bol ochotný vyhrať aukciu na Ebay-i, v rámci ktorej zaplatil charitatívnej nadácii Buffetta neuveriteľných 4,6 milióna dolárov.

Obed by sa mal konať v trojhviezdičkovej michelinskej reštaurácii v San Franciscu. Celkovo sa ho zúčastnia okrem Buffeta siedmi ľudia, ktorých si vyberie Justin Sun. Ten snažil presvedčiť k účasti aj Changpenga Zhaa z burzy Binance a hlavného predstaviteľa kryptomeny Ethereum Vitalika Buterina, no tí túto príležitosť nevyužijú.

Sun oznámil, že kompletný zoznam účastníkov obeda, ktorý sa môže natiahnuť až do neskorého večera, oznámi v priebehu najbližšieho týždňa. Dúfa, že počas stretnutia dokáže so svojimi kolegami z kryptopriemyslu presvedčiť Buffetta o výhodách technológie blockchain a kryptomien. Buffett bol doteraz voči Bitcoinu častokrát veľmi kritický.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Kryptomeny

CEO BlackRock: Nepotrebujeme Libru, potrebujeme technológiu

Avatar

Článok

zo dňa

od

Libra Facebook

Generálny riaditeľ najväčšieho svetového poskytovateľa devízových obchodov BlackRock Larry Fink povedal v rozhovore pre CNBC, že existuje obrovský dopyt po možnostiach demokratizácie výmeny cudzích mien pri cezhraničných transakciách a po znížení poplatkov za tieto výmeny.

V rozhovore Fink poukázal na súčasný veľmi znepokojivý stav, pri ktorom ľudia, ktorí potrebujú zamieňať peniaze po celom svete, musia častokrát využívať služby tretích strán, ktoré si za to účtujú od 5 do 10 percent.

Na zníženie medzibankových poplatkov však podľa neho nie je potrebná pripravovaná kryptomena Facebooku Libra. ,,Nemyslím si, že potrebujeme vytvoriť novú menu. Potrebujeme technológiu na okamžitú kalibráciu všetkých mien. Toto by sa malo spraviť,” vyhlásil a dodal, že je potrebné len plnohodnotne využiť technologické mechanizmy, ktoré umožnia minimalizáciu transakčných nákladov. ,,Máme počítače, ktoré môžu speňažiť a kalibrovať euro na dolár a to okamžite,” uviedol.

Tieto vyhlásenia prichádzajú v rovnakom čase, ako spoločnosť Blackrock zakladá pracovnú skupinu, ktorá má vyhodnotiť potenciálne zapojenie tejto spoločnosti do trhu s Bitcoinom, vrátane ponúkania investícii do Bitcoin Futures. Fink bol však v minulosti voči Bitcoinu kritický. V októbri 2017, dva mesiace predtým, než Bitcoin dosiahol svoju doposiaľ rekordnú hodnotu 20 tisíc dolárov, uviedol, že ide o skvelý spôsob na pranie špinavých peňazí.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Kryptomeny

Coinbase z ničoho nič zrušila službu Bundle

Avatar

Článok

zo dňa

od

Coinbase peňaženka

Americká kryptozmenáreň Coinbase sa rozhodla ukončiť ponúkanie služby Coinbase Bundle a to bez toho, aby poskytla konkrétne dôvody tohto kroku.

Služba Coinbase Bundle vznikla na jeseň 2018 s cieľom poskytnúť zákazníkom príležitosť na nákup viacerých popredných kryptomien naraz podľa toho, aké mali zastúpenie na trhovej kapitalizácii. Išlo teda o zaujímavý nástroj, ktorý umožňoval rozloženie kryptomenového portfólia medzi viacero typov kryptomien bez zbytočných krokov a poplatkov navyše.

Coinbase však teraz oznámila, že služba už nefunguje a všetky aktíva zastúpené v Coinbase Bundle boli prerozdelené na jednotlivé peňaženky prislúchajúce konkrétnym kryptomenám.

Služba tvrdí, že ide z pohľadu držania kryptomien len o kozmetickú zmenu, pretože prevod kryptomien z Coinbse Bundle na konkrétne peňaženky zákazníkov neznamená zmenu ich počtu alebo hodnoty.

Služba Coinbase Bundle ponúkala možnosť automatického investovania do Bitcoinu, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin a Ethereum Classic s tým, že ich zastúpenie v nákupe bolo prerozdelené podľa ich trhovej kapitalizácie v čase nákupu. Najmenšou možnou investíciou bolo 25 dolárov, libier respektíve eur.

Odporúčame tiež:

Coinbase predstavila tri nové obchodné signály

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Kryptomeny

Šéf FEDu nie je z kryptomien nadšený

Avatar

Článok

zo dňa

od

peniaze

Šéf FEDu v americkom štáte St. Louis James Bullard vníma kryptomeny ako súčasť globálnej menovej konkurencie voči doláru a myslí si, že v konečnom dôsledku sú pre trh nezdravé.

Svoje názory vyjadril počas výročnej schôdze Výskumného združenia centrálnych bánk v rámci diskusie s názvom „Verejná a súkromná menová súťaž“.

Bullard v rámci rozhovoru poznamenal, že existuje určitý historický precedens spojený s kľúčovými črtami kryptomien. ,,Globálna menová konkurencia nie je ničím novým a ani v prípade, že ide o elektronickú formu,” uviedol.

Uviedol tiež, že verejné a súkromné meny si môžu navzájom konkurovať a koexistovať medzi sebou v rámci určitej rovnováhy, no znepokojuje ho, že v súčasnosti je možné sledovať zjavnú trajektóriu smerom k lokalizovanej nerovnosti. Podľa neho existujú rôzne dôkazy, ktoré naznačujú, že ide o nepriaznivý vývoj. ,,Kryptomeny vedú k nejednotnej mene v USA, čo je stav, ktorý existoval historicky, ale bol neobľúbený a nakoniec bol nahradený,” skonštatoval počas toho, ako citoval knihu „Jacksonianská ekonomika“ od Petra Menina, ktorá uvádza, že 90 percent amerických peňazí v 30. rokoch 19. Storočia bolo vydaných prostredníctvom súkromných bankárov, čo viedlo k rôznym problémom.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Kryptomeny

Prehľad trhu (20.7.): Top skokanmi Tron a Bitcoin SV

Avatar

Článok

zo dňa

od

prehlad-trhu-bitcoin

20.7.2019 – V priebehu posledných 24 hodín Bitcoin cenu výrazne nezmenil. Altcoinom sa podarilo mierne rásť.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin je oproti včerajšku v miernom pluse necelého percenta, keď sa aktuálne obchoduje za 10  600 dolárov. V porovnaní s minulou sobotou je to o takmer deväť percent menej.

btc

Ethereum

Cena Ethereum stúpla oproti doláru o dve percentá na 227 dolárov. Z týždenného pohľadu je však vo veľkej strate 17 percent.

eth

XRP (Ripple)

XRP posilnilo oproti včerajšku o takmer tri percentá na 0,33 USD. Za posledných 7 dní je v strate okolo 2,5%, čo je lepšia bilancia, než u väčšiny ostatných kryptomien.

xrp

Top skokani a prepadáky

Ako vyplýva už z titulku, najviac sa darilo Bitsoin SV (+13%) a Tronu (+12%). Za zmienku stojí aj rast Binance Coin (+5%), Cardano (+7%), Dash (+7%), NEO (+6%), IOTA (+6,5%), BitTorrent (+7%), Ravencoin (+8%) či OmiseGo (+7%).

Z týždenného pohľadu jedinými kryptomenami v TOP50, ktoré sú v zelených číslach, sú V Systems (+17%) a Houbi Token (+10%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu stúpla na 289 miliárd dolárov, čo je za posledných 24 hodín nárast o 5  miliárd. Dominancia Bitcoinu klesla o 0,4%  na 65.4%. Volume je podľa CoinMarketCapu 65 miliárd USD, z toho tvorí obchodovanie s Bitcoinom 20 miliárd. Onchainfx.com podľa svojej metodiky uvádza reálne volume BTC 1,5 miliardy dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Čítať ďalej

Kryptomeny

Krypto správy dňa (19.7.): Uznanie pre nezničiteľný Bitcoin a ďalšie TOP správy

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Bitcoin prvýkrát dostal “áčkový” rating!

Americká ratingová agentúra Weiss Crypto Ratings, sesterská spoločnosť etablovanej ratingovej agentúry Wesis Ratings, ktorá ako prvá začala udeľovať ratingy digitálnym menám, prvýkrát v histórii udelila áčkové hodnotenie – dočkal sa jej Bitcoin. Viac sa dozviete v tomto článku.

Bitcoin prvýkrát dostal “áčkové“ hodnotenie od Weiss Ratings

Poznáte najdôležitejší čas pre trading bitcoinu?

Analytická spoločnosť zaoberajúca sa kryptomenami LongHash zistila, že Bitcoin zažíva najväčšiu mieru volatility v čase 1:00 AM UTC, čiže o tretej hodine ráno nášho stredoeurópskeho času (CET). V tomto čase Bitcoin v období medzi rokmi 2017 až 2019 zaznamenal najviac denných “highs“ (najvyšších cien) a „lows“ (najnižších cien), čiže vykazoval známky najväčšej volatility v priebehu daného dňa. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

Poznáte najdôležitejší čas pre trading bitcoinu? Štúdia ho odhalila

Republikán McHenry: Americká vláda nedokáže zabiť Bitcoin

Americký republikánsky politik Patrick McHenry zastupujúci v kongrese Severnú Karolínu, včera povedal, že vláda Spojených štátov nie je schopná zničiť Bitcoin. Uviedol to počas rozhovoru pre reláciu „Squawk Box” v televízii CNBC. Viac o tomto zaujímavom vyhlásení sme zhrnuli v tomto článku.

Republikán McHenry: Americká vláda nedokáže zabiť Bitcoin

Stephenson poprel, že je Satoshi Nakamoto

Neal Stephenson, populárny autor sci-fi kníh, je polichotený tým, že sa špekuluje o tom, že práve on by mohol byť záhadným tvorcom Bitcoinu Satoshim Nakamotom. V rozhovore pre podcast Tylera Camerona však uviedol, že dúfa, že túto špekuláciu nikto neberie vážne. ,,Je to lichotivé, že si niekto predstaví, že mám matematické know-how potrebné na to, aby som urobil niečo ako blockchain. Vyžaduje si to veľmi vysoký stupeň vedomostí v oblasti kryptografie a programovania, ktoré určite presahujú moje schopnosti. A rozhodne nemám životný štýl osoby, ktorá by mala toľko peňazí,” uviedol. Stephenson začal byť spájaný so Satoshim Nakamotom najmä vďaka knihe Cryptonomicon z roku 1999.

Roubini: Na BitMEXe sa perú peniaze

Profesor NYU Stern School of Business Nouriel Roubini, ktorý je najznámejším kritikom kryptomien, vyhlásil, že anonymné zdroje mu poskytli viacero svedectiev o tom, ako sú na burze BitMEX prepierané špinavé peniaze pomocou kryptomien. ,,Ľudia zo zákulisia BitMEXU mi prerazili, že táto burza sa denne používa na pranie špinavých peňazí v obrovskom meradle teroristami a zločincami z Ruska, Iránu a iných krajín. Burza nerobí nič proti tomu, aby to zastavila, pretože profituje z týchto transakcií,” vyhlásil veľmi vážne obvinenie, ktorému sa venoval aj vo svojej eseji “The Great Crypto Heist“. Taktiež poukázal na to, že BitMEX veľmi ľahko obchádza nariadenia týkajúce sa AML a KYC, keďže oficiálne nie je dostupný americkému trhu, no Američania sa na burzu ľahko dostanú pomocou VPN. (cointelegraph.com)

Binance nevedomky zarobila odmeny Stellaru

Burza Binance oznámila, že neúmyselne zarobila odmeny za stakeovanie kryptomeny Stellar (XLM) v hodnote približne 775 tisíc dolárov a to počas zmeny parametrov na studených a horúcich peňaženkách vytvorených pred rokom. Binance sa rozhodla tento nečakaný zárobok rozdeliť medzi komunitu. ,,Od 20. júla bude Binance podporovať staking Stellaru (XLM). V priebehu 40 dní bude zbierať údaje o XLM bilancií zákazníkov na účtoch Binance a potom, 1. septembra, bude priemer týchto držaných mincí použitý na výpočet pre distribúciu XLM staking odmien,” informovala. (cointelegraph.com)

Malý, no dôležitý krok pre bitcoin v Číne?

Bitcoin získal právne uznanie u druhého čínskeho súdu. Informoval o tom čínsky investor Dovey Wan, ktorý uviedol pre miestne média, že súd zaoberajúci sa internetovou problematikou v provincií Hangzhou oficiálne uznal bitcoin ako virtuálny majetok. Druhý čínsky súd, ktorý prisúdil Bitcoinu štatút vlastníctva, tak rozhodol vo veci sporu medzi zaniknutou zmenárňou a jedným z jej zákazníkov. Podľa Wana ide o významný míľnik pre Bitcoin v Číne, kde je všeobecný zákaz obchodovania s kryptomenami platný už od septembra 2017. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (19.7.): Sú bulls naspäť?

Marek Vaňha

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-vanha

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelné aktualizácie k Bitcoinu, ktoré sú občas doplnené aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel tradične ako každý utorok a piatok trejder Marek Vaňha z Golden Pocket.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Ahojte tradeři a vítejte u pátečního updatu trhu.

BTCUSD

U BTC jsme sledovali dvě potenciální formace. První byla formace trianglu, která je typický pro vlnu 4 a druhá byla „(ABC)“ FLAT korekce, která je také typická pro vlnu 4, ale méně častá. BTC se dostalo 16.7 pod své předchozí low, čímž vyloučilo formaci trianglu. Sledujeme tedy druhou alternativní variantu v progresu „(ABC)“ FLAT do zóny 9130-8650,-USD, ze které byl včera velmi silný odraz. Downtrend byl sice velmi silný u altcoinů, ale u BTC se jednalo spíše o overlapping strukturu, která je právě typická pro vlnu „(C)“. Kdybychom měli u BTC očekávat ostrý downtrend k cca 7300,-USD, musel by tento dump vypadat úplně jinak. Byli bychom totiž v progresu vlny 3 a ta nikdy nemá takovéto struktury, protože se jedná o nejsilnější vlnu ze všech v daném trendu. Wedge značí vyrovnanost sil mezi bears a bulls, což se nesmí nikdy ve vlně 3 vyskytovat. Ve výsledku se naše predikce nijak nemění. Key level také zůstává neměnný = cca 11000,-USD.

V tomto jsou právě Elliottovy vlny perfektní, protože Vám neustále sdělují kontext celého marketu a člověk potom eliminuje emoce v případě výplachů, kterých jsme byli svědky o vikendu a začátkem týdne.

BTC DOMINANCE

BTC dominance měla silné zamítnutí v predikované rezistenční zóně, které se dá zanotovat pomocí 5ti vln. Zároveň jsme se také dostali pod BEARISH LEVEL, takže musíme nyní jakýkoliv odraz, bez ohledu na to, jak ostrý, brát pouze jako retracement v rámci downtrendu.

BTC CME FUTURES

Na grafu CME sledujeme krásný odrza z trendového support + 1:1 Extensionu vlny “(A):(C)”. Všimněte si podobnosti s předchozím odrazem, kdy jsme také dokončovali falling wedge a poté byl tvrdý odraz, který nás dostal nad hranici nevyplněného GAPU. Zatím to s BTC vypadá dobře a během dnešního dne budeme sledovat reakci na zónu 11000-11635,-USD.

GRAYSCALE BITCOIN TRUST:

GBTC se sice nedostal jako BTCUSD / BTC CME na trendový support korektivního channelu, ale i přes to bych jej aktuálně bral jako dokončený “((abc))” FLAT vlny “(4)”. Vždy je totiž nutné zohlednit, jak se graf chová a jaké má struktury. Některé grafy mají svá specifika a například právě u GBTC sledujeme velmi často FLAT korekce různých druhů, které ale témĚř v každém případě nedosahují ideálních délek.

 

ETHUSD

U Ethereum jsme sledovali dlouhou support trendline, která drží celý aktuální uptrend. Pravděpodobnost, že bychom tuto trendline propálil byla velmi nízká, protože jsme se k ní přiblížili po cca 2 měsících. Na takovéto support trendovky je potřeba více pokusů o proražení. Zároveň odraz u ETH má impulzní charakter, takže i přes to, jak ostrý měla tato korekce pohyb, ji stále bereme jako korekci v rámci uptrendu.

Velké altcoiny v páru s USD nám aktuálně hodně pomáhají právě s identifikací pohybu u BTC. Téměř všechny velké alty se dostaly do velmi silných suppot zón a pokud by u BTC pokračoval downtrend, šly by na nové low. Toto právě nedává ke strukturám, které sledujeme na grafu smysl.

Naše pozornost se tedy stále drží na BTC a velké alty v páru s USD. Páry s BTC zatím nejsou připravena na žádnou alt season a budou potřebovat čas minimálně do konce července. Doporučujeme tedy stále množit USD a malým altcoinům se aktuálně vyhnout.

Pro všechny zájemce o naše služby nabízíme 30ti denní garanci vrácení peněz. Naším cílem je vytvořit komunitu podobně uvažujících traderů a nevidíme důvod, proč byste měli platit za zajíce v pytli. Takže přijďte, vyzkoušejte a když nebudete spokojeni, vrátíme Vám peníze za členství.

golden-pocket-banner

Nechť Vás síla provází a přejeme příjemný a klidný víkend! Marek Vaňha – GOLDEN POCKET.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Odporúčame:

Obchodovanie na základe Elliott Wave teórie: Všetko, čo by mal nováčik vedieť

Autor analýzy

Marek Vaňha

Ing. Marek VaňhaGolden Pocket
Jmenuji se Marek Vaňha a živím se jako day trader obchodováním kryptoměn, komodit a klasických akciových trhů na základě Teorie Elliott Wave. Jsem majitelem největšího webového portálu na predikce dle EW Teorie v CZ/SR s názvem Golden Pocket. Zde denně sdílíme naše analýzy, vstupy, otevřené obchody, set upy na day / swing trading a pořádáme pravidelné live streamy.

Čítať ďalej

Bitcoin

Republikán McHenry: Americká vláda nedokáže zabiť Bitcoin

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-mchenry

Americký republikánsky politik Patrick McHenry zastupujúci v kongrese Severnú Karolínu, včera povedal, že vláda Spojených štátov nie je schopná zničiť Bitcoin.

Uviedol to počas rozhovoru pre reláciu „Squawk Box” v televízii CNBC, kde skonštatoval: ,,Myslím si, že neexistuje moc, ktorá by zabila Bitcoin. Dokonca aj Číňania s ich firewall bránou a ich extrémnym zasahovaním do spoločnosti neboli schopní zničiť Bitcoin.“

Kongresman následne poukázal na to, že Bitcoin je prvou vecou, ktorá sa pomocou blockchainu stala akýmsi spôsobom nedotknuteľnou a ktorú sa snažia korporácie svojimi novými kryptomenami napodobniť. Narážal tým najmä na Facebook a jeho Libru. Podľa McHenryho však nejde o kompletne otvorené a decentralizované systémy, v čom je ich problém, ktorý zároveň umožňuje vládam, aby ich v prípade potreby zrušili.

Redaktor ha McHenryho tiež pýtal na to, či nie je možné Bitcoin zničiť jednoducho tým, že americká vláda zakáže kryptozmenárne, ako napríklad Coinbase, čím by sa mimoriadne skomplikovali možnosti jeho nákupu a predaja. McHenry vo svojej odpovedi na túto otázku priznal, že by to Bitcoin samozrejme ovplyvnilo, no spýtal sa redaktora, do akej miery je Bitcoin v súčasnosti mainstream. McHenry jednoducho naznačil svoj názor, že Bitcoin je niečo, čo vznikalo bez toho, aby to potrebovalo mainstream a kým pred 10 rokmi bol Bitcoin pre mnohých len “vtipom”, hodnotou, ktorá sa vymieňala zadarmo, dnes ide o vec, ktorá stojí už 10 tisíc dolárov.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Poznáte najdôležitejší čas pre trading bitcoinu? Štúdia ho odhalila

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-hodiny

Analytická spoločnosť zaoberajúca sa kryptomenami LongHash zistila, že Bitcoin zažíva najväčšiu mieru volatility v čase 1:00 AM UTC, čiže o tretej hodine ráno nášho stredoeurópskeho času (CET).

V tomto čase Bitcoin v období medzi rokmi 2017 až 2019 zaznamenal najviac denných “highs“ (najvyšších cien) a „lows“ (najnižších cien), čiže vykazoval známky najväčšej volatility v priebehu daného dňa.

Spoločnosť LongHash došla k tomuto konštatovaniu na základe skúmania dát americkej zmenárne Coinbase medzi obdobiami 6. júl 2017 až 2. júl 2019, pričom analyzovala hodinové najvyššie a najnižšie ceny Bitcoinu v každú celú hodinu tohto časového úseku.

Práve čas okolo tretej hodiny  ráno je podľa záverov štúdie časom, kedy sú západoázijskí a ázijskí obchodníci aktívni súčasné a zároveň ide o čas, kedy v značnej časti Ázie začína pracovný deň a v severnej Amerike je večer, no ešte nie noc. Kým v tomto čase obchodníci z Ázie reagujú na správy z trhu ráno, severoamerickí traderi sú stále pripravení odpovedať na ich reakciu, čo znamená, že obchodujú súčasne.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-