Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prehľad trhu (8.8.): Bitcoin tesne pod $12k, top skokanom Binance Coin

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

8.8.2019 – Posledných 24 hodín bolo v znamení prílevu nových miliárd do trhu. Bitcoin je tesne pod hranicou 12 tisíc dolárov.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Necelých 12 tisíc dolárov. Taká je cena bitcoinu v čase písania dnešného súhrnu. Je to o 2,5% viac než takto pred 24 hodinami a zároveň o 19 percent viac než minulý štvrtok ráno. Za posledných 24 hodín sa BTC obchodoval v rozmedzí 11 500 až 12 000 USD.

btc

Ethereum

Cena Ethereum oproti včerajšku klesla o pol percenta na 226 dolárov. Je to zároveň o päť percent vyššia cena než pred týždňom, no oslabenie voči bitcoinu (-11%) je zjavné.

eth

XRP (Ripple)

Hodnota XRP klesla za posledných 24 hodín o jeden a pol percenta na 0,309 USD. Je to zároveň o 2,5% nižšia cena než pred týždňom v páre s dolárom a až o 18 percent v páre s bitcoinom.

xrp

Top skokani a prepadáky

Skokanmi dňa sú Binance Coin, ktorý posilnil o 8,5% kuriózne práve v deň, kedy sa zverejnili podozrenia o tom, že boli hacknuté respektíve ukradnuté osobne údaje zákazníkov burzy Binance a tiež IOST, ktorý vyletel až o 16%. Za zmienku stojí aj rast Monero (+4%). Väčšina ostatných popredných altocinov však skončila v červených číslach, alebo len v nepatrnom pluse.

Z týždenného pohľadu sú na tom okrem bitcoinu (+19%) najlepšie Monero (+18%), Tezos (+13%), HedgeTrade (+18%) a Energi (+27%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu je na hodnote 308 miliárd dolárov. Dominancia bitcoinu medzitým stúpla už na 68,9%, čo je percento, ktoré sme naposledy videli v úvode apríla 2017 ešte pred vyvrcholením posledného bullrunu.

Volume je aktuálne 62 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s BTC 21 miliárd. Onchainfx.com uvádza podľa svojej prísnejšej metodológie reálne volume BTC 2 miliardy dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.