Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prehľad trhu (8.8.): Bitcoin tesne pod $12k, top skokanom Binance Coin

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

8.8.2019 – Posledných 24 hodín bolo v znamení prílevu nových miliárd do trhu. Bitcoin je tesne pod hranicou 12 tisíc dolárov.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Necelých 12 tisíc dolárov. Taká je cena bitcoinu v čase písania dnešného súhrnu. Je to o 2,5% viac než takto pred 24 hodinami a zároveň o 19 percent viac než minulý štvrtok ráno. Za posledných 24 hodín sa BTC obchodoval v rozmedzí 11 500 až 12 000 USD.

btc

Ethereum

Cena Ethereum oproti včerajšku klesla o pol percenta na 226 dolárov. Je to zároveň o päť percent vyššia cena než pred týždňom, no oslabenie voči bitcoinu (-11%) je zjavné.

eth

XRP (Ripple)

Hodnota XRP klesla za posledných 24 hodín o jeden a pol percenta na 0,309 USD. Je to zároveň o 2,5% nižšia cena než pred týždňom v páre s dolárom a až o 18 percent v páre s bitcoinom.

xrp

Top skokani a prepadáky

Skokanmi dňa sú Binance Coin, ktorý posilnil o 8,5% kuriózne práve v deň, kedy sa zverejnili podozrenia o tom, že boli hacknuté respektíve ukradnuté osobne údaje zákazníkov burzy Binance a tiež IOST, ktorý vyletel až o 16%. Za zmienku stojí aj rast Monero (+4%). Väčšina ostatných popredných altocinov však skončila v červených číslach, alebo len v nepatrnom pluse.

Z týždenného pohľadu sú na tom okrem bitcoinu (+19%) najlepšie Monero (+18%), Tezos (+13%), HedgeTrade (+18%) a Energi (+27%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu je na hodnote 308 miliárd dolárov. Dominancia bitcoinu medzitým stúpla už na 68,9%, čo je percento, ktoré sme naposledy videli v úvode apríla 2017 ešte pred vyvrcholením posledného bullrunu.

Volume je aktuálne 62 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s BTC 21 miliárd. Onchainfx.com uvádza podľa svojej prísnejšej metodológie reálne volume BTC 2 miliardy dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne