Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (8.7.): Viaceré altcoiny posilnili, Bitcoin v miernom pluse

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

8.7.2019 – Cena Bitcoinu za posledný deň mierne posilnila. Altcoinom sa tentokrát darilo ešte o čosi viac.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin posilnil za posledných 24 hodín o 2 percentá na 11 450 dolárov, čo je zároveň o takmer štyri percentá viac než bola jeho hodnota minulý pondelok. Najvyššie bol Bitcoin za uplynulých sedem dní na cene 11 900 dolárov a najnižšie na hodnote okolo 9 900 USD.

btc

Ethereum

Ethereum posilnilo za posledný deň o pekných 6% na takmer 305 dolárov. Je to o 3 percentá vyššia hodnota, než pred týždňom. V porovnaní s Bitcoinom je Ethereum za posledný týždeň v strate 0,8%.

eth

XRP (Ripple)

XRP sa až tak nedarilo, keď za posledných 24 hodín nezmenilo svoju cenu a zostalo na úrovni približne 0,393 USD. Oproti minulému týždňu je to prepad o takmer štyri percentá voči doláru a o 7,5% v páre s Bitcoinom.

xrp

Top skokani a prepadáky

Posledných 24 hodín bolo v znamení posilňovaní viacerých altcoinov. Pekný nárast evidujeme u Ethereum (+6%), Tron (+8,5%), Monero (+6%), Maker (+5,5%), Crypto.com Chain (+11,5%), Egretia (+11%) a ICON (+20%). Naopak výraznejšie oslabili LEO (-4%), Tezos (-2,5%), Hypercash (-3,5%), Waves (-7%) a Komodo (-8,5%).

Z týždenného pohľadu sú top skokanmi Monero (+15%), Tezos (+26%), Crypto.com Chain (+29%), Egretia (+18%), Icon (+21%) a Komodo (+21%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu je na úrovni 327 miliárd dolárov, čo je o sedem miliárd viac než v nedeľu. Dominancia Bitcoinu medzitým klesla veľmi nepatrne o 0,1% na 62.2%.

Volume trhu už niekoľko dní klesá – aktuálne je na hranici 60 miliárd USD, pričom obchodovanie s Bitcoinom z toho tvorí 19 miliárd. Onchainfx.com podľa svojej metodiky reportuje reálne objemy obchodovania Bitcoinu necelú miliardu dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.