Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (8.7.): Viaceré altcoiny posilnili, Bitcoin v miernom pluse

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

8.7.2019 – Cena Bitcoinu za posledný deň mierne posilnila. Altcoinom sa tentokrát darilo ešte o čosi viac.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin posilnil za posledných 24 hodín o 2 percentá na 11 450 dolárov, čo je zároveň o takmer štyri percentá viac než bola jeho hodnota minulý pondelok. Najvyššie bol Bitcoin za uplynulých sedem dní na cene 11 900 dolárov a najnižšie na hodnote okolo 9 900 USD.

btc

Ethereum

Ethereum posilnilo za posledný deň o pekných 6% na takmer 305 dolárov. Je to o 3 percentá vyššia hodnota, než pred týždňom. V porovnaní s Bitcoinom je Ethereum za posledný týždeň v strate 0,8%.

eth

XRP (Ripple)

XRP sa až tak nedarilo, keď za posledných 24 hodín nezmenilo svoju cenu a zostalo na úrovni približne 0,393 USD. Oproti minulému týždňu je to prepad o takmer štyri percentá voči doláru a o 7,5% v páre s Bitcoinom.

xrp

Top skokani a prepadáky

Posledných 24 hodín bolo v znamení posilňovaní viacerých altcoinov. Pekný nárast evidujeme u Ethereum (+6%), Tron (+8,5%), Monero (+6%), Maker (+5,5%), Crypto.com Chain (+11,5%), Egretia (+11%) a ICON (+20%). Naopak výraznejšie oslabili LEO (-4%), Tezos (-2,5%), Hypercash (-3,5%), Waves (-7%) a Komodo (-8,5%).

Z týždenného pohľadu sú top skokanmi Monero (+15%), Tezos (+26%), Crypto.com Chain (+29%), Egretia (+18%), Icon (+21%) a Komodo (+21%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu je na úrovni 327 miliárd dolárov, čo je o sedem miliárd viac než v nedeľu. Dominancia Bitcoinu medzitým klesla veľmi nepatrne o 0,1% na 62.2%.

Volume trhu už niekoľko dní klesá – aktuálne je na hranici 60 miliárd USD, pričom obchodovanie s Bitcoinom z toho tvorí 19 miliárd. Onchainfx.com podľa svojej metodiky reportuje reálne objemy obchodovania Bitcoinu necelú miliardu dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne