Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (8.6.): Top skokani dňa sú 0x, Ethereum Classic a MONA

Článok

prehlad-trhu-0x
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

8.6.2019 – Posledný deň na trhu s kryptomenami veľa vzrušujúcich momentov nepriniesol. Bitcoin je približne tam, kde v piatok.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné.

Bitcoin

Cena Bitcoinu sa za posledný deň pohybovala medzi 7950 dolármi a 8100 dolármi. Aktuálne je na úrovni necelých 8000 USD. Žiadne veľké “vzrúšo“ to teda za posledných 24 hodín nebolo. Z týždenného pohľadu je BTC v mínuse 7 percent.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Hodnota Ethereum klesla za posledných deň o 0,3% na 249 dolárov. Je to o takmer 8 percent menej než pred týždňom.

eth

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

XRP token aktuálne stojí 0,42 USD, čo je o 0,6% menej než v piatok a o štyri percentá menej než pred 7 dňami.

xrp

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Medzi TOP50 je najväčším skokanom 0x (ZRX), ktoré posilnilo o 11 percent. Výraznejší rast evidujeme aj u Monacoin (+9%), Ethereum Classic (+6%), Decred (+5%) a Maker (+4%).  Výraznejšie oslabili len Tezos (-6%) a Aurora (-8,5%).

Za osobitnú zmienku – avšak len zo zaujímavosti – stojí kryptomena Bitcoin 2. Pravdu povediac veľa o nej nevieme, no jej cenové pohyby vzbudili v tomto týždni dosť veľký šok. Vo štvrtok ráno bola jej cena len 0,6 USD, no v ten istý deň vyletela až na 26 dolárov. Aktuálne sa po rýchlej korekcií obchoduje za 4,5 USD.

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia stúpla oproti včerajšku o jednu miliardu na 255 miliárd dolárov. Dominancia Bitcoinu je na úrovni 55,4%, čo je rovnaká hodnota ako v piatok.

Volume je podľa CoinMarketCapu 62 miliárd dolárov, pričom obchodovanie s BTC tvorí 17 miliárd USD. Oproti predchádzajúcemu obdobiu to značí pokles obchodovania, hoci tieto údaje sú pravdepodobne aj tak výrazne nafúknuté. Onchainfx.com reportuje, že reálne objemy obchodovania s BTC sú aktuálne 684 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.