Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

 Prehľad trhu (8.5.): Altcoiny krvácajú, dominancia Bitcoinu stále rastie

Článok

prehlad-trhu-altcoiny-8-5-20
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

8.5.2019 – Alcoinoví hodleri nemajú v poslednom období veľa dôvodov na úsmev. Najmä ak porovnávajú svoje portfólio v páre s Bitcoinom. Dominancia BTC na trhu totiž neustále rastie.  

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. 

Bitcoin

Hodnota Bitcoinu klesla oproti včerajšku o necelé percento na 5900 dolárov. Zatiaľ sa teda BTC nepodarilo prekonať hranicu 6000 dolárov, ktorá je považovaná za silnú rezistenciu. Z týždenného pohľadu je však BTC v pluse 9%.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Hodnota Ethereum klesla o takmer štyri percentá na 171 dolárov. Za týždeň je v pluse voči doláru 5,5%, no v mínuse s BTC takmer štyri percentá.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Ripple oslabilo za posledný deň o 1,3% a za týždeň je v páre s dolárom v mínuse 2 percentá. Aktuálna hodnota XRP je 0,301 USD. V pare s BTC stratilo XRP za týždeň až 10%.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Altcoinom sa aktuálne nedarí. V prvej 50-ke vidíme len jedného ozajstného skokana – ABBC Coin vyletel za posledný deň až o 46% a za týždeň o krásnych 108%.  Prispeli k tomu zrejme správy o tom, že bol zalistovaný na BitMaxe a tiež zverejnenie novej peňaženky, ktorá podporuje biometrické rozpoznávanie tváre.

Okrem ABBC Coin sa podarilo byť v pluse aj Tronu (TRX), ktorý posilnil o 3%. Kuriózne v čase, kedy sme písali o tom, že mal vážnu bezpečnostnú chybu, ktorú sa našťastie podarilo opraviť bez ohrozenia celého blockchainu.

Ostatné kryptomeny sú žiaľ v červených číslach v páre s dolárom aj Bitcoinom.

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Pokiaľ ide o kapitalizáciu, tá oproti včerajšku klesla o tri miliardy na 185 miliárd USD.

Dominancia Bitcoinu sa dostala už na 56,3%, čo je o ďalších 0,6% viac než včera o takomto čase. Na altcoinoch sa to prejavilo ďalším výrazným oslabovaním hodnoty voči BTC. Dominancia BTC na takejto vysokej úrovni bola naposledy 18. septembra 2018.

Aktuálne volume podľa CoinMarketCapu je nad 50 miliardami dolárov, pričom obchodovanie Bitcoinu tvorí vyše 16 miliárd USD. Podľa onchainfx.com je reálne volume BTC 640 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne