Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (7.8.): Celý trh v červených číslach, Bitcoin neudržal rast

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

7.8.2019 – Osem dní v rade cena Bitcoinu rástla. Teraz prišla korekcia, pri ktorej mnohé altociny oslabili ešte výraznejšie.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin sa za posledných 24 hodín prepadol o 3,5% na 11 600 dolárov. Neudržal tak tempo rastu z predchádzajúcich dní, kedy sa dokázal dostať z ceny 9 200 USD až k hodnote 12 200 dolárov. V porovnaní s minulou stredou je však stále v parádnom pluse takmer 20%.

btc

Ethereum

Cena Ethereum klesla za posledných 24 hodín o čosi menej výrazne – o 2,5%. Za posledný týždeň je Ethereum v pluse 6%. Aktuálne sa obchoduje za 226 dolárov.

eth

XRP (Ripple)

Kryptomena XRP oslabila za posledný deň o dve percentá na 0,31 USD. Za posledných 7 dní je v mínuse 1,5%.

xrp

Top skokani a prepadáky

Dvom altcoinom z prvej 50-ky sa podarilo za posledných 24 hodín rásť. Najvýraznejšie sa darilo LISK, ktorý vyletel o 15 percent. Do prvej 50-ky sa vďaka rastu o 8 percent dostala aj kryptomena s názvom Lambda (LAMB). Ostatné altcoiny sú v červených číslach.

Výrazne straty evidujeme u EOS (-6%), NEO (-5,5%), Maker (-5,5%), ZCash (-6,5%), Crypto.com Chain (-6,5%), VeChain (-5,5%) či Egretia (-10%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu klesla na 303 miliárd dolárov. Dominancia Bitcoinu medzitým vyletela na 68.3%, čo je o ďalších 0,3% viac než včera. Volume je stále pomerne nízke – podľa Coinmarketcapu len 65 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s bitcoinom 22 miliárd USD. Tohtoročné rekordy pritom presahovali hodnoty 120 miliárd dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne