Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (7.8.): Celý trh v červených číslach, Bitcoin neudržal rast

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

7.8.2019 – Osem dní v rade cena Bitcoinu rástla. Teraz prišla korekcia, pri ktorej mnohé altociny oslabili ešte výraznejšie.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin sa za posledných 24 hodín prepadol o 3,5% na 11 600 dolárov. Neudržal tak tempo rastu z predchádzajúcich dní, kedy sa dokázal dostať z ceny 9 200 USD až k hodnote 12 200 dolárov. V porovnaní s minulou stredou je však stále v parádnom pluse takmer 20%.

btc

Ethereum

Cena Ethereum klesla za posledných 24 hodín o čosi menej výrazne – o 2,5%. Za posledný týždeň je Ethereum v pluse 6%. Aktuálne sa obchoduje za 226 dolárov.

eth

XRP (Ripple)

Kryptomena XRP oslabila za posledný deň o dve percentá na 0,31 USD. Za posledných 7 dní je v mínuse 1,5%.

xrp

Top skokani a prepadáky

Dvom altcoinom z prvej 50-ky sa podarilo za posledných 24 hodín rásť. Najvýraznejšie sa darilo LISK, ktorý vyletel o 15 percent. Do prvej 50-ky sa vďaka rastu o 8 percent dostala aj kryptomena s názvom Lambda (LAMB). Ostatné altcoiny sú v červených číslach.

Výrazne straty evidujeme u EOS (-6%), NEO (-5,5%), Maker (-5,5%), ZCash (-6,5%), Crypto.com Chain (-6,5%), VeChain (-5,5%) či Egretia (-10%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu klesla na 303 miliárd dolárov. Dominancia Bitcoinu medzitým vyletela na 68.3%, čo je o ďalších 0,3% viac než včera. Volume je stále pomerne nízke – podľa Coinmarketcapu len 65 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s bitcoinom 22 miliárd USD. Tohtoročné rekordy pritom presahovali hodnoty 120 miliárd dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.