Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (7.7.): Waves vyletel o 20%, Bitcoin klesol

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

7.7.2019 – Posledných 24 hodín bolo na kryptotrhu v znamení mierneho oslabovania. Bitcoin sa drží nad cenou 11 tisíc dolárov.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin oslabil za posledných 24 hodín o necelé dve percentá a aktuálne sa obchoduje za zhruba 11 200 dolárov. V porovnaní s predchádzajúcou nedeľou je v mínuse 6 percent.

btc

Ethereum

Ethereum oslabilo voči doláru o približne 1,5% na 288 dolárov. Z týždenného pohľadu je v mínuse 8,5%. V páre s Bitcoinom je Ethereum za posledných 7 dní v mínuse 3 percentá.

eth

XRP (Ripple)

XRP patrí k hŕstke kryptomien, ktoré v priebehu posledného dňa posilňovali. Aktuálne sa obchoduje za 0,392 USD, čo je o dve percentá viac než včera. Z týždenného pohľadu je v mínuse 7 percent voči doláru a 1,5% v páre s bitcoinom.

xrp2

Top skokani a prepadáky

Absolútnym skokanom dňa je kryptomena Waves, ktorá doteraz patrila medzi tie, ktorým sa v tomto roku vôbec nedarilo. Waves vyskočilo o vyše 20% vďaka oznámeniu spustenia Node 1.0 na mainnete. Aktualizácia obsahuje nový programovací jazyk RIDE pre písanie decentralizovaných aplikácii, ktorý údajne prináša množstvo nových funkcii a využiteľnosti blockchainu Waves.

Darilo sa aj Monero, ktoré pridalo 5% a Komodo (+15%). Ostatné altcoiny oslabovali, hoci išlo o straty nie vyššie než 3 percentá. Výnimkou sú Dogecoin (-6%) a Bytom (-6%), v ktorých prípade však ide skôr o korekciu predchádzajúceho rastu.

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Trhová kapitalizácia je na úrovni 320 miliárd dolárov, čo je o štyri miliardy menej než v sobotu. Dominancia Bitcoinu klesla o 0,3% na 62.3%. Volume je aktuálne 62 miliárd dolárov, pričom obchodovanie s Bitcoinom tvorí 20 miliárd. Onchainfx.com uvádza reálne volume BTC na úrovni 1,1 miliardy dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.