Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (7.6.): Altcoiny posilňujú, Bitcoin pod $8000

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

7.6.2019 – Posledných 24 hodín prinieslo Bitcoinu zaujímavé cenové pohyby, no aktuálne je na tom lepšie než vo štvrtok. Altcoiny využívajú jeho klesajúcu dominanciu.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné.

Bitcoin

Cena Bitcoinu je v čase písania tohto článku 7950 dolárov, čo je o približne percento viac než včera. V priebehu posledných 24 hodín klesol pod 7600 dolárov, no dokázal od tejto úrovne pomerne rýchlo odraziť vyššie. Z týždenného pohľadu je v strate necelých 5 percent.

btc

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Hodnota Etheruem je aktuálne necelých 250 dolárov, čo je o 1,5% viac než vo štvrtok. Oproti minulému týždňu stráca 2,5%.

eth

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Cena XRP tokenu poskočila o pekných 5 percent na 0,42 USD. Z týždenného pohľadu je XRP približne tam, kde minulý piatok.

xrp

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Dominancia Bitcoinu mierne klesá, čo sa odzrkadľuje na raste niektorých altcoinov. Spomínali sme, že Ripple posilnilo o takmer 5 percent. Medzi vysoko kapitalizovanými altcoinami sa darilo aj Litecoinu (+8%).

Spomenúť musíme aj rast Tezos (+15%), Chainlink (+5%), OmiseGO (+5%), Lisk (+5%), Zilliqa (+10%), a Komodo (+5%). Výraznejšiu stratu evidujeme len u Bitcoin SV (-5%) a Aurora (-10%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Trhová kapitalizácia stúpla oproti štvrtku o štyri miliardy dolárov na 254 miliárd USD. Dominancia Bitcoinu medzitým klesla z 55,6% na 55,4%, čo pomohlo mnohým altcoinom v posilňovaní svojej hodnoty v páre s BTC.

Volume je podľa CoinMarketCapu aktuálne 70 miliárd dolárov, z toho predstavuje obchodovanie s Bitcoinom 20 miliárd. Onchainfx.com reportuje reálne objemy obchodovania s BTC na úrovni 842 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.