Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (7.5.): Bitcoin takmer prekonal $6000

Článok

prehlad-trhu-bitcoin-7-5-2019
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

7.5.2019 – Cena Bitcoinu posilnila za posledný deň o ďalšie 4 percentá a dnes nadránom sa takmer prvýkrát v tomto roku dostala nad 6000 dolárov.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. 

Bitcoin

Aktuálna hodnota Bitcoinu je podľa CoinMarketCapu približne 5950 dolárov, čo predstavuje denný nárast o 4 percentá a týždenný o 13%. Bitcoin takto vysoko nebol od 15. novembra 2018, kedy sa prepadol pod silný support 6000 dolárov a začal výrazne klesať. Aktuálne bude pre BTC pravdepodobne zároveň náročné dostať sa cez túto hranicu, keďže sa z nej vytvorila veľmi silná rezistencia.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Hodnota Ethereum stúpla za posledný deň o pekných 10% a za týždeň je v pluse 13%. Aktuálne sa obchoduje za 177,6 USD. Ethereum posilnilo aj voči Bitcoinu – o pekných 6%.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP

Najmenej výrazne z TOP3 posilnilo XRP – len o 2%, čo znamená, že stratilo voči BTC ďalšie 2 percentá. Z týždenného pohľadu je XRP v pluse s dolárom 2,5% a v pare s BTC v mínuse až 9%.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Medzi top skokanov dňa patrí spomínané Ethereum (+10%), Tezos (+10%) či OmiseGO (+10%). Ešte výraznejšie posilnili Chainlink (+15%) a Nano (+11,5%).

V červených číslach napriek rastu BTC skončil voči doláru Basic Attention Token (-2%), ktorý je v mínuse aj z týždňového pohľadu (-11%).

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu stúpla na 188 miliárd dolárov, čo je o takmer 10 miliárd dolárov viac, než včera v tom čase. Dominancia Bitcoinu klesla z 55,9% na 55.7%, čo sa prejavilo na raste niekoľkých altcoinov aj v pare s BTC.

Volume je až 56 miliárd dolárov, z toho u BTC 17 miliárd USD. Aspoň tak to uvádza CoinMarketCap. Podľa onchainfx.com je reálne volume Bitcoinu 572 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.