Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (6.8.): Bitcoin rastie, popri tom aj jeho dominancia na trhu

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

10.7.2019 – Bitcoin má za sebou ďalší zelený deň, už siedmy v poradí. O altcoinoch to až tak neplatí.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin za posledný týždeň narástol o krásnych 24%. Aktuálne sa obchoduje za 11 750 dolárov, čo je o 1,5% viac než včera.

btc

Ethereum

Cena Ethereum sa oproti včerajšku vôbec nezmenila – je na úrovni necelých 230 dolárov. V porovnaní s minulým utorkom je Ethereum v pluse 10% voči doláru a v mínuse 11 percent v porovnaní s bitcoinom.

eth

XRP (Ripple)

XRP kleslo za posledných 24 hodín o takmer celé percento na 0,32 USD. V porovnaní s hodnotou spred týždňa je v pluse voči doláru 3,5%. V pare s bitcoinom je však v strate už 16%.

xrp

Top skokani a prepadáky

Hoci bitcoin rastie, väčšina altcoinov ho nedokáže napodobniť. Posledný deň bol v znamení len ich miernych pohybov voči doláru, či už do kladných alebo záporných percent.

Top skokanmi dňa sú Decred (+8%) a DigiByte (+13%), jedine dva altcoiny, ktoré dokázali urobiť výraznejší pohyb na trhu smerom hore. Na opačnej strane barikády sú NEO (-3%), VSystems (-3,5%), VeChain (-5%), Bitcoin Diamond (-4%) či Egretia (-6%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu narástla o ďalšie dve miliardy na 308 miliárd dolárov. Dominancia bitcoinu je už 68%, čo je hodnota, na ktorej bitcoin nebol od 3. apríla 2017. Altcoiny sú na tom voči bitcoinu stále horšie a horšie.

Volume je aktuálne podľa coinmarketcapu na úrovni 65 miliárd dolárov. Obchodovanie s bitcoinom z toho tvorí 21 miliárd USD. Onchainfx.com uvádza podľa svojej prísnejšej metodológie objemy obchodovania s bitcoinom na úrovni 1,7 miliardy.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.