Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (6.8.): Bitcoin rastie, popri tom aj jeho dominancia na trhu

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

10.7.2019 – Bitcoin má za sebou ďalší zelený deň, už siedmy v poradí. O altcoinoch to až tak neplatí.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin za posledný týždeň narástol o krásnych 24%. Aktuálne sa obchoduje za 11 750 dolárov, čo je o 1,5% viac než včera.

btc

Ethereum

Cena Ethereum sa oproti včerajšku vôbec nezmenila – je na úrovni necelých 230 dolárov. V porovnaní s minulým utorkom je Ethereum v pluse 10% voči doláru a v mínuse 11 percent v porovnaní s bitcoinom.

eth

XRP (Ripple)

XRP kleslo za posledných 24 hodín o takmer celé percento na 0,32 USD. V porovnaní s hodnotou spred týždňa je v pluse voči doláru 3,5%. V pare s bitcoinom je však v strate už 16%.

xrp

Top skokani a prepadáky

Hoci bitcoin rastie, väčšina altcoinov ho nedokáže napodobniť. Posledný deň bol v znamení len ich miernych pohybov voči doláru, či už do kladných alebo záporných percent.

Top skokanmi dňa sú Decred (+8%) a DigiByte (+13%), jedine dva altcoiny, ktoré dokázali urobiť výraznejší pohyb na trhu smerom hore. Na opačnej strane barikády sú NEO (-3%), VSystems (-3,5%), VeChain (-5%), Bitcoin Diamond (-4%) či Egretia (-6%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu narástla o ďalšie dve miliardy na 308 miliárd dolárov. Dominancia bitcoinu je už 68%, čo je hodnota, na ktorej bitcoin nebol od 3. apríla 2017. Altcoiny sú na tom voči bitcoinu stále horšie a horšie.

Volume je aktuálne podľa coinmarketcapu na úrovni 65 miliárd dolárov. Obchodovanie s bitcoinom z toho tvorí 21 miliárd USD. Onchainfx.com uvádza podľa svojej prísnejšej metodológie objemy obchodovania s bitcoinom na úrovni 1,7 miliardy.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne